Дует музи й режисера: 5 фільмів Мартіна Скорсезе з Леонардо Ді Капріо

Искусство
17.11.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Найяскравіші співпраці двох легенд кіно
ПОДЕЛИТЬСЯ

Кожному режисеру потрібна муза, а Мартіну Скорсезе — свій Роберт Де Ніро або Леонардо ді Капріо. Останній зустрів оскароносного Скорсезе, відомого відвертим зображенням американської культури, у 18 років. Упродовж своїх кар’єр Ді Капріо та режисер встигли попрацювати над сімома фільмами, недавній з яких «Вбивця місячної повні» називають претендентом на «Оскар» цього року. Легендарний дует став успішним також у фінансовому плані: прибутки зі спільних фільмів сягнули 1,3 мільярда доларів. 31 номінація на «Оскар», світ брокерів на Волл-стріт і гангстери — у 81-й день народження Мартіна Скорсезе L’Officiel Online розповідає про найяскравіші співпраці тандему.

«Банди Нью-Йорка» (2002)

Перша співпраця 27-річного тоді Леонардо Ді Капріо та Мартіна Скорсезе відбулася в кримінальній драмі «Банди Нью-Йорка». Інша муза режисера, Роберт Де Ніро, переконав взяти актора на роль іммігранта з Ірландії у фільм. «Ось шанс, цьому хлопчині Лео Ді Капріо дуже подобаються ваші фільми, принаймні зустріньтеся з ним», — згадує розмову Скорсезе. Сюжет брутальної та епічної стрічки розгортається в нью-йоркському районі П’яти кутів у 1862 році, знаному як домівка банд. У центрі подій — ірландець Амстердам Валлон, якого майстерно грає Ді Капріо, що прагне помститися антиіммігрантам за смерть свого батька, священника Валлона.  

 «Авіатор» (2004)

Розкішний байопік розповідає про Говарда Г’юза, одного з найбагатших людей того часу, режисера та авіатора-винахідника. У чуттєвому виконанні Леонарда Ді Капріо головний герой працює над розробкою масштабного фільму про Першу світову війну «Ангели пекла». Згодом Говард Г’юз, що мав обсесивно-компульсивний розлад, починає розробляти літаки на тлі Другої світової війни. Фільм віртуозно втілює історію авіатора, режисера й плейбоя, а також змальовує історію кохання персонажа та акторки Кетрін Гепберн, яку зіграла Кейт Бланшетт. З понад 10 номінацій на «Оскар» фільм здобув 5 нагород.

«Відступники» (2006)

Кримінальний трилер «Відступники» із Джеком Ніколсоном, Меттом Деймоном та Леонардо Ді Капріо — це стрічка, яка вважаються однією з найкращих у фільмографії Мартіна Скорсезе. У центрі гангстерської картини, в яких режисер є безумовним експертом, молодий бостонський коп під прикриттям Біллі Костіґан (Леонардо Ді Капріо). Він поринає в життя ірландської мафії, водночас вмілий злочинець Колін Салліван (Метт Деймон) проникає в структуру поліції. Саме «Відступники» принесли перший «Оскар» Мартіну Скорсезе як найкращому режисеру.

«Острів проклятих» (2010)

Попри те, що «Острів проклятих» став єдиним фільмом із колаборації Ді Капріо та Скорсезе без номінацій на «Оскар», він є одним із найкасовіших. Психологічний трилер, головну роль в якому також виконав Марк Руфало, розповідає про двох правоохоронців. Вони прямують на острів Шаттер, щоб розслідувати зникнення пацієнтки з психіатричної клініки для особливо небезпечних злочинців. Під час створення фільму головним натхненням для Мартіна Скорсезе стали малобюджетні фільми про зомбі 1940-х, зрежисовані Велом Льютоном.

 «Вовк із Волл-стріт» (2013)

Автентична історія про жадібність, успіх та падіння — фільм Мартіна Скорсезе «Вовк із Волл-стріт» став культовим у минулому десятиліття. Заснована на реальній історії, стрічка розповідає про брокера Джордана Белфорта (Леонардо ді Капріо), який зі швидкістю здобув багатство, став світською фігурою, а згодом був звинувачений у корупції федеральним урядом. «Вовк із Волл-стріт» є найкасовішим у фільмографії Скорсезе і навіть встановив рекорд Книги Гіннесса — у картині була найбільша кількість нецензурної лексики станом на 2013 рік. Лайка вживається 506 разів, зокрема в середньому 3 рази на хвилину.

Читайте також: Знайомтесь, Том Бліт — молодий Сноу в приквелі «Голодних ігор».

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).