Масштабний проект «Chiroptera» від художника JR, композитора Тома Бангальтера й хореографа Дам'єна Жале перед Опера Гарньє в Парижі

Искусство
14.11.2023
ТЕКСТ: Андрій Доценко
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Вуличний художник JR з Тома Бангалтером, композитором і колишнім учасником групи Daft Punk, та хореографом Дем'єном Жале створили нічний перформанс «Chiroptera», що відбувся цих вихідних, за участю 153 танцюристів перед Оперою Гарньє в Парижі.

Вистава під назвою «Chiroptera», у перекладі з латині «кажани», стала продовженням започаткованої раніше співпраці JR з Опера Гарньє. На початку вересня з’явилося монументальне панно на будівельному риштуванні Паризької опери, яка все ще перебуває на реконструкції. Фасад, оформлений у вигляді печери, сенсово відсилає до платонівської філософії – його бачення виміру реальності та видимості. 

У неділю 12 листопада JR запросив глядачів символічно увійти до платонівської печери, що була зображена на сценічній завісі, позначеній сотнями відбитків рук. Метою JR було створити алегоричний твір про напругу між світлом і темрявою: «Це все постійна дуальність між світлом і темрявою, яка буде розігруватися. І я думаю, що коли ми творимо, в такі часи, коли ми відчуваємо напругу в усьому світі, моя роль як художника полягає в тому, щоб повернути речі до світла, поставити під сумнів, поставити запитання. Це те, що робить мистецтво, це те, що я завжди робив у своїх проектах, і це те, що ми будемо робити цього разу».

Подія розпочалася з соло прими-балерини Амандін Альбіссон, одягненої в чорне вбрання. Її тінь була спроектована на панно величезної печери, створюючи ефект занурення. Після того, як піднялася завіса, гості французької столиці та парижани змогли побачити хореографічний перформанс у виконанні 153 танцюристів, які перебували в риштуваннях на фасаді будівлі. 

 

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 

Публикация от JR (@jr)

Читайте також: Подорож платонівською філософією: співпраця художника JR з Grand Opéra в Парижі

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).