Джамала заспівала кримські мелодії у джазовій обробці

Искусство
29.03.2016
ТЕКСТ: admin
ПОДЕЛИТЬСЯ

28 березня відбулася презентація першого синглу Усеїна Бекірова з альбому TATERRIUM, який став своєрідним підсумком творчого десятиліття співака. Усеїн Бекіров – український і кримськотатарський джазовий музикант, відомий за проектами «Freenationale-бенд», Etnovation, «Бекіров-бенд», «Тріо Усеїна Бекірова», «Квартет Усеїна Бекірова» та іншими. Він є постійним учасником таких провідних європейських й українських джазових фестивалів, як HanseStadtFest Frankfurt, Krakov

ПОДЕЛИТЬСЯ

EN_01205705_0010

28 березня відбулася презентація першого синглу Усеїна Бекірова з альбому TATERRIUM, який став своєрідним підсумком творчого десятиліття співака.

Усеїн Бекіров – український і кримськотатарський джазовий музикант, відомий за проектами «Freenationale-бенд», Etnovation, «Бекіров-бенд», «Тріо Усеїна Бекірова», «Квартет Усеїна Бекірова» та іншими. Він є постійним учасником таких провідних європейських й українських джазових фестивалів, як HanseStadtFest Frankfurt, Krakov Jazz, Koktebel Jazz Fest, Alfa Jazz Fest.

Screen Shot 2016-03-29 at 16.23.59

Назву нового альбому можна розшифрувати як «татарська земля». До нього ввійшли 11 п’єс – кримськотатарські народні пісні та мелодії в джазовій обробці. Звісно, не обійшлося без участі чудової Джамали. Співачка долучилася до експериментів у пісні Boyna («Бойна»).

«Boyna – це мелодія, тому я заспівала в ній інструментальну партію, – розповідає Джамала. – В альбомі Tatterium я взагалі звучу не як вокаліст. Людям, які знають мене як автора і виконавця пісень, буде незвично почути мене в такому вигляді. Мій голос в альбомі – інструмент. Цю пісню ми записали ще на другому курсі консерваторії, нам було років 18 або 19. Вона стала однією з наших перших серйозних робіт з Усеїном Бекіровим. Джаз з фольклором – це завжди дуже круте, гнучке і благодатне поєднання».

Виявилося, що Усеїн Бекіров і Сусанна Джамаладінова товаришують ще з дитинства. Обидва закінчили Сімферопольське музичне училище та Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського.

«Коли я вирішив робити презентацію альбому, першою, кому я зателефонував, була Джамала, – каже Усеїн. – Вона одразу погодилася, незважаючи на свій щільний графік і підготовку до «Євробачення». Я дуже радий, що вона представить нашу країну на конкурсі, і світ дізнається про історію кримськотатарського народу».

25 квітня у клубі Atlas відбудеться концерт-презентація альбому Taterrium, в якому Джамала також візьме участь.

А поки чекаємо на концерт та насолоджуємося композицією.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
17.05.2024
Marc-Antoine Barrois
Аромат для жінок і чоловіків Tilia
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).