Як планувати театральні досвіди в Києві?

Искусство
13.09.2023
ТЕКСТ: Андрій Доценко
ПОДЕЛИТЬСЯ
Подорож театрами
ПОДЕЛИТЬСЯ

Театри вже повернулися з літніх канікул, пропонуючи глядачам прем’єри нових вистав та виконання класичних творів. Місто дає необмежений інструментарій до пошуку тої самої вистави у понад півсотні театрів, які виокремлюються репертуаром, акторським складом та новими режисерськими постановками.

L'Officiel Online пропонує подорож київськими храмами мистецтва, їхніми прем’єрами та бестселерами, а також надасть кілька порад, як зробити театральний досвід незабутнім.  

Головні поради 

Театральний досвід має бути завчасно спланований, особливо, якщо ви бажаєте відвідати найвідоміші постановки театру. Найкраще купувати квитки за два тижні до запланованої події. 

Дискусійним питанням є розташування місця, однак є кілька важливих порад. Виділяють партер, балкон, ложу, амфітеатр та бельетаж. Якщо ви плануєте похід на балет, то ідеальними будуть місця партеру, амфітеатру й ложі. Поціновувачам симфонічних концертів і опери не варто переплачувати за перші ряди, адже комфортним для сприйняття звук буде на балконах і бельетажі. 

Дрес-код у театрах є особливою складовою етикету, висловленням поваги до храму мистецтва, тож надайте перевагу формальному стилю та уникайте джинсів, кедів тощо. Однак у разі відвідування сучасних театрів – напівформальний та кежуальний стиль може бути доречним.    

 

Національна опера України 

Беззаперечною гордістю Києва, Меккою українського театрального мистецтва, є Національна опера України. Пропонуємо відкрити для себе балетну частину театру переглядом постановки «Баядерка», яка ознаменувала започаткування київського балету 2 жовтня 1926 року. Уже 22 вересня кияни та гості столиці можуть відвідати дану подію, однак не варто баритися з квитками. 

Майстерня театрального мистецтва «Сузір'я»

Гуляючи вулицею Ярославів Вал, важко не захопитися красою будівель, кожна з яких є пам’яткою місцевого або державного значення. Приміщення, в якому працює театр «Сузір'я» зведений ще у далекому 1908 році на кошти українського поміщика Леоніда Родзянко. Розкішний екстер’єр і внутрішнє оздоблення виконано в стилі модерн, а мармурові сходи органічно поєднують кожен з поверхів. 

У стінах, що дихають історією, з 1988 року діє театр, у виставах яких беруть участь найкращі професійні та молоді актори. 20 вересня відбудеться прем’єра постановки «Інтимні комедії» режисера Лева Сомова. Чи готові ви до відвертої дискусії про кохання та випробування на шляху до нього?

 Молодий Театр 

Будівля за адресою Прорізна, 17, за понад сотню років свого існування приймала польський театр, «Будинок Червоної армії та фльоти», кінотеатр «Комсомолець України», а з 1989-го року і дотепер радо зустрічає гостей Київського національного академічного Молодого театру. Свого часу театр очолював видатний театральний філософ і практик, режисер-педагог Лесь Курбас.

23 вересня відбуватиметься єднання минулого й сучасності – втілення твору Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» у сучасній комедійній інтерпретації. Дана постановка є однією з найулюбленіших українських комедій, адже гралася на сцені Молодого театру понад шістсот разів. 

Театр на Подолі

Сучасний, безпринципний і дуже палкий – опис, що якнайкраще пасує Театру на Подолі. Інтерпретації класичних творів, неочікувані образи героїв, які ледь дотичні своїм зовнішнім виглядом до книжкових прототипів, порушення актуальних питань крізь призму мистецтва зроблять ваші театральні відвідини яскравим досвідом. 

«Механічний апельсин» – це культова постановка роману Ентоні Берджеса про старе добре ультранасилля. Порефлексувати на тему правильного вибору та життєвих помилок можна разом з акторами на показі 6 жовтня.   

Національний театр імені Івана Франка 

Минулого сезону квитки на виставу «Конотопська відьма» режисера Івана Уривського в Національному театрі імені Івана Франка було дістати нереально, адже за лічені хвилини кожне місце розкуповувалося. Новітня версія всім відомої зі шкільної програми повісті Григорія Квітки-Основ’яненко набула дещо нової проблематики – вибір між Світлом і Темрявою. Пошук вибору супроводжується історією кохання між головними героями та відчуттям неминучої війни,

«Конотопська відьма» – бурлескна яскрава комедія, просякнута гумором, але і гумор у нас, українців, завжди дає поштовх до дії, до пошуку досконалості, в першу чергу в самому собі, в кожному із нас», - стверджує режисер Іван Уривський.

 

Читайте також: Тріумфатор у Венеції: що потрібно знати про фільм «Бідолашні» Йоргоса Лантімоса

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).