Тріумфатор у Венеції: що потрібно знати про фільм «Бідолашні» Йоргоса Лантімоса

Искусство
11.09.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Готична історія про свободу та сексуальність
ПОДЕЛИТЬСЯ

Фільм Йоргоса Лантімоса «Бідолашні» розповідає фентезійну історію жінки (Емма Стоун), яка повернулася до життя внаслідок експерименту. Стрічка, дебютант і тріумфатор Венеційського кінофестивалю, здобула головну нагороду — «Золотого лева». Від сюжету, касту та дати світової прем'єри — L’Officiel Online розповідає найголовніше про химерну картину грецького режисера «Бідолашні».

«Для мене бути живою захопливо», — заявляє героїня Емми Стоун у тизері. Сюжет «Бідолашних» розгортається довкола жінки, доля якої нагадує історію Франкенштейна. Белла Бакстер (Емма Стоун) оживає завдяки експерименту божевільного хірурга, якого вона називає Богом, Ґодвіна Бакстера (Віллем Дефо). У занедбаному вікторіанському будинку вона починає вчитися жити: говорити, ходити та гратися в хірургічному кабінеті «батька».

Критики високо оцінили професійну гру Стоун, яка до того ж виявлена в майже механічних і лялькових рухах її героїні. За словами Лантімоса, без виконавиці головної ролі та продюсерки стрічки фільм неможливо уявити. Картина «Бідолашні» маркує другу співпрацю режисера й акторки з часів оскароносної драми «Фаворитка» 2019 року. «Цей фільм — це вона, перед і за камерою», — говорить режисер про Емму Стоун.

Створена за мотивами однойменної новели 1992 року, стрічка також досліджує сексуальну емансипацію Белли Бакстер. Перед очима глядачів персонажка еволюціонує з імпульсивної жінки в ту, хто розуміє свої бажання та не нехтує ними. У консервативну вікторіанську епоху Белла вирушає в подорож континентами з адвокатом Дунканом Веддерберном (Марк Руффало). На думку Емми Стоун, портрет жінки, яка заново досліджує свою сексуальність, є захопливим.

Передусім картина «Бідолашні» — це історія боротьби Белли Бакстер за рівність і звільнення. Рух героїні цим шляхом відображений також у її одязі: витончені образи, підібрані служницею, персонажка змінює на вбрання в стилі мілітарі. За стиль Бакстер відповідала кінокостюмерка Голлі Уодінгтон, яка працювала над драмою «Леді Макбет» із Флоренс П’ю. Чорне волосся героїні, яке констрастує зі світлим кольором обличчя, було ініціативою акторки. Щоправда, випадковою, проте Йоргос Лантімос побачив у ньому доповнення образу Бакстер.

Становлення стрічки «Бідолашні» для Йоргоса Лантімоса почалося зі знайомства з автором однойменної новели Аласдером Ґреєм. Письменник запросив режисера в персональний тур Глазго, містом на заході Шотландії. Згодом Лантімос частково інтегрував побачене в сюжет стрічки. Аласдер Ґрей не застав прем'єри фільму — він помер у 2019 році. Знімання стрічки відбувалося в Угорщині.

Виконавиця головної ролі Емма Стоун брала уроки танців, щоб підготуватися до фільмування. «Марк піде на заняття з акценту, Емма — на танці, а потім ми з Віллемом зустрінемося з трунарем», — так описав процес підготовки актор Рамі Юссеф. За словами останнього, фільм був ризикованим і не зовсім звичайним. Попри все, непередбачувана природа здобула стрічці «Золотого лева», частого передвісника «Оскара».

Фільм «Бідолашні» вийде у світовий прокат цієї зими.

Читайте також: Драма в суді: 5 серіалів, схожих на «Форс-мажори».

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).