Інстаграм дня: художниця з тимчасово окупованого Херсона малює сюжети на керамічній плитці

Искусство
11.07.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Воєнні злочини, зображені на плитці
ПОДЕЛИТЬСЯ

Юлія Данилевська — українська художниця, яка вже близько семи років малює різнокольоровими маркерами на білій плитці. Зараз вона перебуває в тимчасово окупованому Херсоні, і на її керамічних полотнах з’являються вже зовсім не мирні сюжети. Трагедія Маріуполя, танці на кістках, люди, які ховаються від обстрілів у ванній кімнаті, мертвий десантник — з початком повномасштабної війни художниця стала зображати на плитці страшні наслідки російської окупації.

Для своїх картин Юлія обрала не ті результати російського тероризму, які ми щодня можемо бачити по телевізору. Натомість вона намагалася малювати окремі історії, про які повинен дізнатися кожен. “Гори трупів мені малювати не хотілося, я вирішила показувати якісь тонкі моменти, що на фоні інших злочинів російської армії можуть залишатися непоміченими”, — розповіла в інтерв’ю Bird in Flight художниця.

Навіть попри те, що Юлія знаходиться в тимчасово окупованому Херсоні, вона не боїться викладати свої роботи в соцмережі, адже, за її словами, росіяни не орієнтуються в сучасному мистецтві і для них важливіше піймати когось із державних посадовців. 

Художниця пробувала себе і в інших форматах, наприклад вишивці чи малюванні великих картин, проте зрозуміла, що це їй приносить не таке задоволення. “Усе ж мене приваблює саме формат, коли одна плитка — це окрема історія, як серія у "Чорному дзеркалі". Ці історії часто на межі між мемом, коміксом, карикатурою”, — ділиться Юлія. 

Шість своїх робіт Юлія вже продала одному художнику, який забронював у неї й інші картини воєнного періоду, проте відправити плитки художниця поки не може. Вона з нетерпінням чекає деокупації свого рідного міста і того моменту, коли вся Україна переродиться після перемоги.  

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 

Допис, поширений malen`kiy nonstop (@yulia_danilevskaya)

 

Читайте також: 

Інстаграм дня: Ілон Маск, Ді Капріо, Бекхеми й інші зірки носять вишиванки у колажах Аліни Пономаренко

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).