Краще пізно: знайдено ще одну картину Ієронімуса Босха

Искусство
02.02.2016
ТЕКСТ: admin
ПОДЕЛИТЬСЯ

Нещодавно історики мистецтва визначили, що картина, яка десятиріччями зберігалась у художньому музеї Нельсона-Аткінса у Канзас-сіті, штат Міссурі, належить художнику Ієронімусу Босху. Відкриття було зроблено дуже доречно, адже у цьому році світ відзначає 500 років з моменту смерті нідерландського митця. На картині зображений святий Антоній: він, стоячи навколішки, набирає воду до глечика, ігноруючи різноманітну нечисть, що намагається

ПОДЕЛИТЬСЯ

EN_01199960_0878

Нещодавно історики мистецтва визначили, що картина, яка десятиріччями зберігалась у художньому музеї Нельсона-Аткінса у Канзас-сіті, штат Міссурі, належить художнику Ієронімусу Босху. Відкриття було зроблено дуже доречно, адже у цьому році світ відзначає 500 років з моменту смерті нідерландського митця. На картині зображений святий Антоній: він, стоячи навколішки, набирає воду до глечика, ігноруючи різноманітну нечисть, що намагається його спокусити.

Раніше вважалось, що авторство роботи належить одному з багатьох студентів, які працювали у майстерні Босха у місті Гертогенбос. Втім, міжнародній команді, що п’ять років працювала над вивченням полотна, вдалось довести, що картину насправді написав сам Босху. Ймовірно, це було зроблено у період з 1500 до 1510 року, і вона є доповненням до вже відомої праці Ієронімуса. «Не дивлячись на те, що картину досить сильно ретушували та перефарбовували під час реставрацій ХХ століття, руку Босха легко впізнати у оригінальній роботі пензлем», — додали вчені. Також, на їхню думку, маленькі чудовиська на картині – типові для творчості Босха, а деякі з деталей і взагалі вже з’являлись на інших картинах художника.

Нагадаємо, що станом на сьогодні у всьому світі існує тільки близько 25 робіт, що безсумнівно належать Ієронімусу Босху, і віднині до цього списку можна сміливо додати ще одну. Побачити найбільш репрезентативну колекцію робіт художника – 20 картин з 25 – можна буде у музеї Noordbrabants в Голандії. Експозиція відкривається 13 лютого.

EN_01199960_0879

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
20.12.2023
ZARINA
Каблучка зі смарагдами в жовтому золоті. Колекція SKIFA
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).