Дніпро, мавки в камуфляжі й український арттекстиль. 7 виставок серпня в Києві, що варті уваги

ПОДЕЛИТЬСЯ
Культурний гід для останніх літніх днів
ПОДЕЛИТЬСЯ

Цього серпня Київ стане центром глобальних і особистісних історій завдяки знаковим експозиціям. Осмислення долі сучасних маленьких міст, український арттекстиль, «мавки в камуфляжі» та любов до Дніпра в живописі й графіці — про ці та інші виставки місяця в столиці читайте більше в культурному гіді L’Officiel Online.

«Відсутність ґрунту для проростання»

Коли: з 6 серпня

Де: галерея «Лавра» 

 

Інсталяції, оригінальні скульптури й живопис — роботи на виставці митця Юрія Болси є міркуванням про долю сучасних маленьких міст та людей, які там живуть. Для художника це особиста історія: він побачив приклад невдалої реновації в рідному Червонограді. Так, митець переосмислює такі масштабні історичні та філософські поняття, як «втрата духовного підґрунтя», «людина і середовище», «свобода вибору», «залежність від обставин» та «обмеження свобод».

«Мавки. Камуфляж. Олена Гром»

Коли: з 9 серпня по 1 вересня

Де: Dymchuk Gallery

Олена Гром — українська художниця та фотографка-документалістка родом із Донецька. Її роботи були відзначені низкою міжнародних премій у сфері фотографії та представлені в США, Австралії, країнах Європи й Азії. У квітні 2014 року Олена Гром була змушена залишити рідне місто через окупацію росією сходу України. Це вплинуло на її роботу: життя, попри все — провідна тема її творів. 

На виставці будуть представлені фото й відео Олени Гром, що розповідають про учасниць волонтерської групи з плетіння маскувальних сіток «Горенські Мавки». Вони — жительки села Горенка Бучанського району. Їх об’єднує бажання робити важливе разом, попри різні вік, професії й соціальний статус.

«Сади мрій»

Коли: з 25 липня

Де: Центр сучасного мистецтва М17

«Сади мрій» — виставка, що досліджує уявні світи, погляди на співіснування людини зі штучним інтелектом, віртуальності та реальності, а також метафору храму майбутнього, що закладається вже сьогодні, і твориться не лише людиною. На виставці будуть представлені роботи іноземних та українських художників. Серед них Чао Фей, одна з найвідоміших сучасних мисткинь Китаю, Рефік Анадол, всесвітньо знаний піонер естетики машинного інтелекту, Aljoscha, Анатолій Ганкевич, Меґумі Охата, Вольфганг Стіллер та Анна Миронова.

«Літо в обіймах Дніпра»

Коли: до 14 серпня

Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва

Дніпро є могутнім символом, як столиці, так і всієї країни. Зануритися в атмосферу річки з коханими, друзями чи на самоті пропонує нова експозиція Музею історія міста Києва. На ній експонуватимуться роботи українських митців XX та XXI століття, що натхненні краєвидами Дніпра й засвідчують символічну тяглість і любов киян до відпочинку на воді. Це живопис, графіка Сергія Шишка, Олександра Хвостенка-Хвостова, Ядвиги Мацеєвської, а також інших митців.

«Найкоротша історія життя»

Коли: до 15 серпня

Де: Eye Sea Gallery

Експозиція «Найкоротша історія життя» об’єднує трьох митців у темі небайдужості до майбутнього людства. Вона досліджує складну тему екологічної кризи та людської діяльності, що спричиняє масове вимирання видів. З іржавими глобусами, землею з рідних місць, тілами вбитих бджіл чи зібранням міфологічних істот художники Євгенія Григорʼян, Радислав Дзюба й Олександра Мартсон привертають увагу до руйнівних наслідків людського панування. А також надихають відвідувачів зробити свій внесок у захист біологічного різноманіття.

«МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

Коли: до 1 вересня

Де: Національний центр «Український Дім»

«МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль» — виставка, що репрезентує практики українських митців за 100 років, починаючи з гобелена, і до експериментальних робіт із використанням текстильних матеріалів. Це понад 1,200 художніх творів близько 60 авторів: бойчукістів, шістдесятників, тих, хто розвивав український стиль в інтер’єрі й костюмі, а також сучасних митців. Окремо на експозиції експонуватимуться вишивки репресованих українців, які виконані в таборах і колоніях ГУЛАГу. 

«Виставка “МАТЕРІЯ MATTERS” оповідає про сенси, вплетені в український арттекстиль, та унаочнює їхню трансформацію у відповідь на виклики часу», — йдеться в описі виставки.

«Малюйквітиводи»

Коли: з 7 серпня по 8 вересня

Де: The Naked Room 

«Малюйквітиводи» стане першою персональною експозицією Олега Перковського в Києві. До неї увійшли графічні роботи, створені митцем на резиденції «Вибачте номерів немає» протягом 2023-го й 2024-го. Як зазначає художник Петро Ряска, у цих роботах порушені теми кризи в мистецтві й під час російсько-української війни. 

На резиденції Олег Перковський згадував свою розмову з митцем Павлом Яродзьким, що наводив приклад художньої практики: «Якщо не знаєш, що робити, малюй квіти». На виставці будуть представлені твори з краєвидами з етикеток мінеральних вод Закарпаття. Це відсилання до відносного спокою регіону, а також значної частини природного ландшафту й фауни Півночі, Сходу та Півдня, що була втрачена через війну росії проти України. Буде й присутня порожнеча: праця над останньою роботою була призупинена у зв’язку з мобілізацією Олега Перковського до лав ЗСУ.

«Дихання Землі»

Коли: до 31 серпня

Де: галерея Imagine Point

«Дихання Землі» — експозиція, яка представить роботи митців із мінімалістичною й лаконічною мовою. Зазначається, що остання спричинена глибиною відчуття: земля не потребує прикрас та вигаданих історій, вона сама вже є суб’єктом мистецтва, тому до неї потрібно дослухатися уважно. А також надавати їй легкого, нового дихання з вірою у її відродження, чи то на полотні, папері, тканині або ж металі. Учасниками виставки є, зокрема, Ігор Янович, Тіберій Сільваші, Вачаган Норазян, Олексій Малих, Матвій Вайсберг і Антон Саєнко.

Читайте також: L’Officiel Online поговорили з кураторками «Українського Дому», і ось – що вам треба знати про виставку «МАТЕРІЯ MATTERS»

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).