Що дивитися на фестивалі американського кіно «Незалежність»

ПОДЕЛИТЬСЯ
Номінант «Оскара», фільм про Джамалу та більше
ПОДЕЛИТЬСЯ

З 9 по 15 травня в Києві, Львові та Одесі проходитиме фестиваль американського кіно «Незалежність». Заснований у 2011 році, він представляє знакові стрічки кіноіндустрії США, як видатні й культові, так і нові. У програмі цього року — дворазовий фільм-номінант «Оскара» від режисерки Селін Сон, ретроспектива стрічок від видатних сучасних режисерів і братів Коенів, а також документальні картини про співачку Джамалу й українських митців на тлі війни. 8 головних фільмів, які варто подивитися на фестивалі — зібрав L’Officiel Online.

«Минулі життя» (2022) 

«Минулі життя» — дебютний фільм Селін Сон як режисерки, що здобув визнання на міжнародних фестивалях і престижних кінопреміях. А також — дві номінації на цьогорічному «Оскарі». У центрі його сюжету — друзі дитинства Хе Сон (Тео Ю) і Нора (Ґрета Лі), що не бачилися 20 років через переїзд дівчини в Америку. Коли Хе Сон вирішує навідати Нору, вона вже одружена й має цілковито нове життя. Так, візит дитячого друга спричиняє виникнення нових почуттів, що несуть за собою біль, кохання і складні рішення.

«Виховання Аризони» (1987)

У межах фестивалю американського кіно «Незалежність» буде представлена ретроспектива ексцентричних, іронічних фільмів режисерів і братів Коенів. Серед них — культова комедія «Виховання Аризони». Вона розповідає про подружжя ексграбіжника Герберта (Ніколас Кейдж) й експоліціантки Едвіни. Щаслива сім’я мріє лише про одне — дитину. Тож вони викрадають немовля в багатодітної родини, думаючи, що зникнення не помітять. 

«Я бачив тебе уві сні» (2023)

Комічний фільм від студії A24 розповідає про нещасного сім’янина й професора біології Пола Метьюза (Ніколас Кейдж). Його життя різко й раптово змінюється, коли він починає з’являтися у снах мільйонів незнайомців. Проте що принесе така слава, коли Пол Метьюз стане героєм нічних жахіть? 

«Ми годуємо людей» (2022)

Документальна стрічка оскароносного режисера Рона Говарда висвітлює діяльність знаменитого шеф-кухаря Хосе Андреса і його організації World Central Kitchen. Історія цієї ініціативи починалася з невеликої кількості волонтерів, проте зараз World Central Kitchen — це одна з найавторитетніших гуманітарних структур. Організація надає допомогу в разі катастроф, зокрема готувала їжу для біженців на польсько-українському кордоні на початку повномасштабного вторгнення. А також — надає харчові набори для українських міст, які зазнають обстрілів, і тих населених пунктів, що приймають переселенців.

«Маестра» (2023)

Копродукційний фільм «Маестра» від США, Польщі й Франції розповідає про п’ятірку жінок із різних країн, зокрема і з України. Вони беруть участь в єдиному конкурсі для диригенток у світі. У стрічці переплітаються драма й особисті історії на тлі музичної події, що покликана зруйнувати ще один стереотип про жінок та їхні професійні вміння.

«Джамала: Пісні свободи» (2024)

Програма фестивалю американського кіно «Незалежність» включає документальний фільм «Джамала: Пісні свободи». Фільм створений на основі матеріалів, знятих на телефон співачки у перші дні повномасштабного вторгнення. У межах картини журналісти «Голосу Америки» також супроводжують Джамалу на її благодійних концертах і фіксують події в Бучі, Ірпені та Києві.

«Вибір зброї: історія Ґордона Паркса» (2021)

Документальний фільм розповідає про Ґордона Паркса — фотографа, який у 40-70-х роках працював для глянцевих журналів і одночасно творив американську фотожурналістику. Зокрема, висвітлював проблеми в житті афроамериканців: бідність й питання громадянських прав. Так, стрічка «Вибір зброї: історія Ґордона Паркса» покликана дослідити спадщину й вплив Ґордона Паркса через призму трьох сучасних фотографів.

«Порцелянова війна» (2024)

На фестивалі американського кіно «Незалежність» відбудеться українська прем’єра фільму «Порцелянова війна». Він розповідає про трьох українських художників-керамістів — Славу Леонтьєва, Аню Стасенко й Андрія Стефанова. На тлі щоденних обстрілів кожен із них знаходить нову мету та спосіб допомагати країні. Аня — робить це через мистецьку практику, Андрій — намагається вивезти молоду сім’ю в безпечне місце, а Слава — стає інструктором зі стрільби для звичайних людей. Картина, спільна режисерська робота американця Брендана Белломо і харків’янина Слави Леонтьєва, отримала гра-прі в секції U.S Documentary фестивалю Sundance 2024.

Читайте також: Українське поетичне: 4 найкращі фільми режисера Юрія Іллєнка

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).