Як боротися з безсонням і налагодити режим сну

ПОДЕЛИТЬСЯ
Практичні рекомендації
ПОДЕЛИТЬСЯ

Стрес і сон нерозривно залежать один від одного. Через стрес та інші фактори, такі як посттравматичні розлади та тривожність, втрачається якість сну. Організм вмикає захисну реакцію, яку можна описати як «пильнуй і захищайся». На фоні цих факторів з’являється безсоння – воно і замикає коло. Як справитися з ним і налагодити режим сну, читайте далі.

Медитації

Одна з причин, чому мозок не може налаштуватися на сон, – його перезбудження. Уві сні наша нервова система «опрацьовує» всю здобуту за день інформацію. Сильний стрес та нервування протягом доби можуть завадити легкому засинанню — у цих випадках розслабитися допоможе медитація. Заспокійливі звуки, афірмації, дихальні практики – обирайте ті види медитації, які до вподоби саме вам.

СПОРТ

Повернути легке засинання та позбутися безсоння допоможуть і регулярні заняття спортом. Йога, танці, силові вправи позитивно впливають як на фізичне, так і на ментальне здоров’я. Кожен організм – індивідуальний, тому обирайте час заняття спортом за власним бажанням. Дехто відчуває прилив сил та бадьорості після фізичних навантажень, тож у такому випадку відвідування спортивного залу краще перенести на ранок.

Правильне харчування

Графік харчування також тісно пов’язаний зі сном. Останній прийом їжі має завершуватися приблизно за дві години до нічного відпочинку. Віддавати перевагу варто збалансованій їжі, з правильним співвідношенням білків, жирів і вуглеводів. Пам’ятайте, що на переварювання важких вуглеводів, таких як червоне м’ясо та крупи, організму потрібно більше часу.

Підготовка кімнати

Правильно підготована кімната для відпочинку – значна частка успіху у боротьбі за здоровий сон. Ідеальною температурою у спальній кімнаті вважається діапазон між 16 та 20 градусами за Цельсієм. Узимку підтримувати таку температуру дозволяють лише опалення чи обігрівачі. Однак усі вони пересушують повітря у кімнаті, що негативно впливає на самопочуття, стан шкіри, слизових оболонок та здоров’я в цілому. До того ж повітря в домі може бути у 2-5 разів бруднішим, ніж на вулиці.

Уникнути сухого та забрудненого повітря у спальній кімнаті допомагає спеціальний очищувач-зволожувач повітря. Такий інноваційний девайс від Phillips дозволяє позбутися сухого повітря і завдяки NanoProtect HEPA фільтру очищує його від вірусів і бактерій*. Технологія NanoCloud використовує природний і гігієнічний процес випаровування для забезпечення оптимальної роботи. Пристрій втягує сухе повітря і додає до нього чисті молекули води нанорозміру, завдяки чому в кімнату подається зволожене повітря*. Це допомагає зменшити дискомфорт та сухість очей і дозволяє підтримувати оптимальний рівень вологості шкіри (особливо в зимові місяці).

Технологічний девайс Phillips, завдяки рівномірному розпиленню, не залишає частинки води та білі плями на підлозі, як ультразвукові зволожувачі. Пристрій здатний підтримувати потрібний рівень вологості повітря у кімнаті до 85 метрів квадратних. Очищувач-зволожувач повітря Phillips також оснащено колесами для зручного переміщення по квартирі.

Перетворювати будинок у затишний дім разом з Phillips – легко! Очищувач-зволожувач повітря серії 2000і виконано у мінімалістичному дизайні, що пасуватиме до будь-якого інтер’єру. Девайс оснащено сучасним дисплеєм, який транслює інформацію про якість повітря у режимі реального часу у цифровому форматі, а також за допомогою кольорової індикації повітря — від червоного кольору (дуже погана якість повітря) до блакитного (добра якість повітря). 

Девайс має 3 режими роботи: автоматичний режим, режим усунення алергенів або нічний режим. Датчики під час роботи останнього гаснуть, а сам очищувач працює майже безшумно. Ці характеристики відповідають головним правилам якісного сну, таким як відсутність яскравого світла та гучного шуму. Наразі у Phillips діє акційна ціна на очищувач-зволожувач повітря серії 2000і – 14 499 грн. 

Відсутність скролінгу перед сном

Холодне світло, що випромінюють екрани гаджетів, негативно впливає на якість сну. Різна довжина світлової хвилі збуджує мозок, що заважає легкому засинанню. Впливає на відпочинок й інформація, яку ми споживаємо перед сном. Читання новинної стрічки краще відкласти на першу половину дня, однак не варто забувати про інформаційну гігієну, адже ранкові ритуали впливають на психоемоційний стан протягом дня.

 

 

*деталі на phillips.ua 

#ВдихниРізницю #PhillipsAir

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).