Химерний всесвіт: 7 найкращих фільмів Тіма Бертона

Искусство
25.08.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Кіносвіт американського режисера Тіма Бертона відомий готичними декораціями та нетиповими героями, які часто стають вигнанцями суспільства. Водночас музами знаменитого мультиплікатора ставали імениті актори — Джоні Депп, Гелена Бонем Картер і Ліза Мері. Сьогодні естету й ексцентрику Бертону виповнюється 65 років. З цієї нагоди L’Officiel Online зібрав 7 фільмів режисера, які занурять вас у його химерний всесвіт.

«Ед Вуд» (1994)

Сюжет біографічного фільму «Ед Вуд» розгортається довкола «найгіршого режисера всіх часів» Едварда Вуда — таке прізвисько він отримав через два роки після смерті в 1980 році. У комедійно-драматичній стрічці амбітний кінематографіст намагається втілити свої мрії, попри відсутність таланту. Головну роль виконав Джоні Депп, серед акторського касту — Сара Джессіка Паркер, Мартін Ландау, Патриція Аркетт та Білл Мюррей.

«Сонна Лощина» (1999)

Горор Тіма Бертона «Сонна Лощина» створений за мотивами твору Вашингтона Ірвінга «Легенда про Сонну Балку» — оповідання є одним із першопрохідців американської фантастики. У центрі фільму — невелике містечко Сонна Лощина, що страждає від прокляття Вершника без голови. Розслідувати тамтешні вбивства й таємниці береться констебль Іхабод Крейн (Джонні Депп), який свято вірить у силу науки.

«Свіні Тодд: перукар-демон із Фліт-стріт» (2007)

Фільм-мюзикл режисерства Тіма Бертона розповідає історію перукаря та сім’янина Бенджаміна Баркера (Джонні Депп). Краса його дружини привертає увагу місцевого судді, через що Баркера садять за ґрати на підставі сфабрикованих звинувачень. Після п’ятнадцяти років ув’язнення Бенджамін повертається до Лондона, щоб помститися своїм кривдникам. Його спільницею стає власниця крамниці м’ясних пирогів місис Неллі Лаветт (Гелена Бонем Картер).

«Едвард Руки-ножиці» (1990)

Головний герой фантастичного фільму «Едвард Руки-ножиці» — незвичайний юнак із ножицями замість рук. Створений винахідником, Едвард (Джонні Депп) живе відлюдькувато в покинутому замку. Його життя змінюється, коли його забирає до себе жінка, на ім'я Пег. Спочатку жителі міста привітно ставляться до Едварда, проте невдовзі їхнє ставлення до хлопця погіршується.

«Велика Риба» (2003)

До хворого Едварда Блума приїжджає син Вільям (Біллі Курдап), з яким у нього складні стосунки. Напруженість між двома виникла через нібито перебільшені історії батька про його життя. Після смерті Едварда Вільям вирішує дізнатися правду про близьку йому людину, подорожуючи всім світом та збираючи спогади.

 «Труп нареченої» (2005)

Мультфільм Тіма Бертона, знятий у техніці лялькової анімації, розповідає історію юнака Віктора Ван Дрота. Хлопець готується до взаємовигідного шлюбу з Вікторією Еверґлот — її сім’я збіднілих аристократів потребує грошей, а його зможе приєднатися до вищого суспільства. Під час церемонії Віктор говорить весільну обітницю в присутності померлої дівчини. Вона вирішує, що він одружився з нею та забирає його до Країни Мерців.

«Великі очі» (2014)

У центрі сюжету ще однієї біографічної стрічки — історія американської художниці Маргарет Кін (Емі Адамс). Маловідомий художник Волтер Кін (Крістоф Вальц) представляє світовій спільноті картини дітей із непропорційно великими очима. Згодом його роботи стають гітом у мистецькій спільноті, водночас його дружина Маргарет робить шокову заяву — ці картини її. Суперечка між подружжям переходить у юридичну площину, а світ спостерігає за розв’язкою історії.

Читайте також: Miu Miu представить нову короткометражку на Венеційському кінофестивалі.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).