На практиці: Що таке циркулярна мода і як вона працює в Україні

Тренды
08.09.2020
ПОДЕЛИТЬСЯ
Проєкт Re:Imagine
ПОДЕЛИТЬСЯ

31 серпня в Україні вперше було презентовано унікальну віртуальну платформу обміну одягом The Swapchain, де історію кожного продукту та його екологічний слід можна відстежити за допомогою технології Blockchain.   

Для презентації платформи в Україні 6 молодих дизайнерів під менторством лондонського sustainable-дизайнера Патріка Макдавелла створили проєкт Re:Imagine, в якому переосмислили архівні речі від відомих українських брендів.

"Я дуже радий, що UFW встановлює стандарт для Тижнів моди в усьому світі, працюючи над цим проєктом переосмислення для The Swapchain. Мене надихає здатність команди переосмислювати систему та працювати над просуванням шерінгової економіки за допомогою The Swapchain. 6 українських дизайнерів працювали настільки креативно, щоб колективно створити колекцію переосмислення, яка була зроблена повністю з речей із попередніх колекцій, що не були продані".

Дизайнерка бренду Chereshnivska Анастасія Розова переосмислила кімоно від Poustovit. Юлія Постушна створила абсолютно нову річ, залишивши знакові елементи сукні Bevza. Анастасія Борко працювала із сукнею від Przhonskaya. Соломія Бутковська створила новий образ, переосмисливши Litkovskaya. Марія Старчак також працювала із сукнею Poustovit. А Олена Лазоренко перетрансформувала Rybalko.

Одразу після презентації “перероджені” сукні стали доступні до обміну в просторі GFX SwapShop. Також дизайнери переробили речі від ведучих “Ранок з Україною” Григорія Германа та Марії Мельник, щоб надати одягу нове життя.

Першими, хто віддав свої речі на розвиток циркулярної моди, стали cпівачка та композиторка, переможниця Євробачення-2016 Джамала, бізнес-леді, меценатка Єлизавета Юрушева, співачка Настя Каменських, співачка, переможниця популярного телепроєкту "Голос країни" Оксана Муха, українська журналістка, телеведуча Кароліна Ашіон, власниця бренду CultNaked, інфлюенсерка Марі Фуртас.  

Після завершення заходу компанії-засновники Lablaco та Global Fashion Exchange надали звіт позитивного впливу обміну речами, що демонструє, яку кількість ресурсів організаторам вдалося зберегти, не створюючи та не купуючи нові продукти. Під час свопу було обміняно 91 річ, що дорівнює рециркуляції 389 093 літрів води та збереженню 2130 кг СО2.

Borko

 

"Тканини – за основу ми взяли outlet-одяг відомих брендів, який залишився на полицях
Європи. Ми даємо цим речам друге життя, повністю переробляючи їх та втілюючи в нові
форми та образи. У кожному принті присутнє повне або часткове зображення облич. 

Кожна річ ексклюзивна, бо виготовлена лише в одному екземплярі. Ми можемо
працювати над одним виробом та вдосконалювати його до тих пір, поки не будемо
задоволені результатом на всі сто відсотків. Це дає можливість максимально персоналізувати образ", — розповідає дизайнерка Анастасія Борко.

Chereshnivska

"Ми фарбували усе вручну, придаючи, з одного боку, тканинам сучасного вигляду, а з іншого — намагались обіграти форму авіаторів минулого сторіччя, — зазначила Анастасія Розова. — Тому основними кольорами є сплетіння сірого та голубого, приглушений зелений. В дрібних деталях — відгомін костюмів авіаторів: накладні кишені, акценти на петлях і кантах, ременях і пряжках". Тиражувати колекцію без проблем, адже залишки радянських тканин є колосальними, прогнозують у команді бренду.

Oppido

"Ми живемо в часи безпрецедентних змін. Деякі види шовку, які ми використовуємо, щоб створити унікальні речі, ймовірно, вже скоро зникнуть з нашої планети. Деякі найцінніші ресурси, які ми залучаємо для виготовлення прекрасного одягу, вже недоступні, або їхня якість вже не настільки висока. Колекція vintage silk upcycling покликана переосмислити питання ціни та зрілості наших ресурсів".

Для виготовлення нової колекції бренд обрав вінтажний шовк та необроблене каміння. Дизайнери підтримують ідею екологічності моди та прагнуть до sustainable-компетенції та етичного способу мислення бренду.

Postushna

 

Starchak

Особистість — одна із основних цінностей бренду, що в розумінні самої дизайнерки Марії Старчак означає “людину, яка вже стала людиною”. "Наскрізний мотив — тонка естетична провокація, що супроводжується глибоким дослідженням техніки пошиття. Багато моделей створені у техніці апсайклінг та розмірі one size. Цей одяг про розумне споживання".

Miyo

"Реюз і апсайклінг як інструмент і цікава авантюра, поєднувати і знаходити те, що за звичайних умов ніколи не матиме можливості виникнути. Ми ведемо боротьбу з нудьгою і чванливістю усталених стереотипів про моду. Ми не знаємо, що таке мода. Кожного дня її собі винаходимо", — розповідають дизайнери бренду.

Читайте также: Осознанное потребление: Кейт Миддлтон носит одно и то же платье Stella McCartney много лет

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).