26 квітня 1986 року Чорнобиль змінив світ та перетворився на місце пам'яті, яке нагадує про ціну людської помилки. У 2021 році агентство banda розробило брендинг Чорнобильської зони відчуження, щоб привернути увагу до цієї дуже особливої зони. Щороку в дату річниці трагедії логотип Чорнобиля видозмінюється й у житті зони починається новий відлік.
Наприкінці лютого 2022 року російські війська вторглися в Україну, окупували непрацюючу Чорнобильську атомну електростанцію та зайняли Зону відчуження, в якій розміщені виведені з експлуатації реактори та об’єкти для радіоактивних відходів. Весь світ знову уважно почав стежити за ситуацією навколо Чорнобиля. Поки триває війна, ризики на АЕС дуже високі. Це стосується й інших атомних електростанцій на території України, які зараз знаходяться під постійною загрозою бомбардувань. Важливо нагадати про історію Чорнобиля, наслідки трагедії для всього світу та не допустити повторення.
«Більшість людей нічого не знає про те, що зараз відбувається в Чорнобилі. Жах, трагедія, помилка, небезпека, страх – навіть сьогодні це перше, що спадає на думку, коли говорять про Зону відчуження. Але Чорнобиль – це дивовижний синтез застиглого міста Прип’ять, відродженої природи та наукової роботи на самій станції. Там щодня працюють вчені з усього світу, щоб мінімізувати шкоду минулих подій і забезпечити майбутнє. Чому цьому місцю потрібен логотип? По-перше, щоб нагадати про це унікальне місце, роки якого злічені. Воно поступово зникає, руйнуючись часом і поглинаючись природою. По-друге, тримати ситуацію під контролем і точно знати, коли небезпека повністю зникне», — зазначила Олександра Дорогунцова, креативна директорка агенції Banda.
Логотип Чорнобиля — це зворотний відлік до важливої дати у майбутньому зони, коли АЕС припинить свою роботу. В основі лого — форма четвертого реактора, символу початку трагічних подій. Весь брендинг видозмінюється щороку та робить час головним героєм цієї історії.
Лого зникне у 2064 році, коли Чорнобильська АЕС буде повністю виведена з експлуатації. Власне тоді й мине небезпека, яку уособлює Зона відчуження. Ця дата водночас і дедлайн, і заклик не забувати про ситуацію у зоні, й урок на майбутнє. Після цього почнеться нова сторінка в історії Чорнобиля, і вона вимагатиме нових візуальних рішень.
Читайте також:
"Що, якби ЦЕ сталося знову?": Дивіться тізер фільму про події на Чорнобильській АЕС – 2022