Де колишуться віти закоханих мрій: Київ на світлинах ХІХ–ХХ століть

ПОДЕЛИТЬСЯ
З фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного
ПОДЕЛИТЬСЯ

Традиційно в останню неділю квітучого травня Київ і його містяни відзначають День міста. Цього року одній з найбільших і найстаріших європейських столиць виповнюється 1540 років. 

До травневого святкування фонд Державної бібліотеки імені В. Г. Заболотного показав київські вулиці на старовинних світлинах ХІХ–XX століть. 
«Вулиці Києва – важлива складова міста з багатовіковою історією. Деякі з них були зазначені ще в стародавніх літописах і сьогодні є живим нагадуванням про ті давні часи. Київські вулиці різноманітні та по-своєму дивні. Вони стали свідками перетворення української столиці, її розвитку та вдосконалення», – йдеться у зверненні ДНАББ ім. В. Г. Заболотного.

На листівках — чисті та затишні, старовинні та новозбудовані європейські вулиці. З маркізами літніх кафе та магазинів, з фешенебельними готелями, прибутковими будинками та розкішними міськими садибами. Вулиці Києва, зберігаючи у своїх перехрестях історію тисячоліття, бачили й закладання Софійського собору, і руйнування Десятинної церкви, і революцію, і війну. Потім було здобуття незалежності, ще одна революція і знову війна. Але, як і тоді, так і сьогодні, ці вулиці вистоять. 

І як тебе не любити, Києве мій!

Вулиця Маріїнсько-Благовіщенська (нині Саксаганського) та Благовіщенська церква (знесена більшовиками 1935 року) Вулиця Підвальна (нині Ярославів Вал) Вулиця Костельна Вулиця Велика Володимирська (нині Володимирська) Вулиця Інститутська Вулиця Фундуклеївська (нині Богдана Хмельницького) Вулиця Миколаївська (нині Архітектора Городецького) Вулиця Софіївська Вулиця Хрещатик Вулиця Прорізна Думська площа (нині майдан Незалежності)

 

Читайте також:

Бренд BEVZA випустив колекцію прикрас до Дня Києва

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).