//= time(); ?>
Натхнення природою й культурою України
З 7 по 11 листопада в Нью-Йорку проходитиме Salon Art + Design — одна з провідних світових виставок дизайну. У ній візьмуть участь українські творці в межах експозиції «Джерело» від Вікторії Якуші, дизайнерки, що увійшла до цьогорічного переліку найвпливовіших жінок у цій сфері від Dezeen. Виставка об’єднає сім українців. Вони втілили у своїх роботах ключові риси українського дизайну, як-от наївність і життєдайність. Це Андрій Михайляк, Тетяни Красуцька, Сергій та Анна Баєздорфи, Юлія та Євген Мельниченки.
Від природи, дитячих спогадів, історії до культури України — докладніше про натхнення та роботи українських дизайнерів на Salon Art + Design розповідає L’Officel Online.
Вікторія Якуша
Підхід Вікторії Якуші відомий як «живий мінімалізм». Він поєднує традиційні технології та вплив культурної спадщини з екологічною свідомістю. Творіння Вікторії Якуші були представлені на провідних міжнародних виставках, як-от Венеційській бієнале, Design Miami, Milan Design Week і Paris Design Week.
На Salon Art + Design дизайнерка презентує три предмети зі своїх останніх колекцій. Це диван із колекції PLYN, котра натхненна образами води та округлими річковими каменями. Його м’які контури нагадують прибережні камені, сформовані силами водної стихії. Вази з колекції TIARA Limited Edition виготовлені з української глини та декоровані поліхромними топазами з Волині. Їхня форма відсилає до королівської тіари гунів, яка зберігалася в музеї Мелітополя, поки не була викрадена російськими окупантами.
На виставці також буде представлена скульптура «Сонцегрив» із колекції LAND OF LIGHT про стійкість і внутрішню силу в непрості часи. Вона виготовлена з екологічного матеріалу ZTISTA, розробленого самою Вікторією Якушею, що комбінує целюлозу, глину, льон, деревну стружку та біополімер.
Юлія та Євген Мельниченки
Дует Юлії та Євгена Мельниченків пронизує свої роботи темами природності, сталості й позачасовості. Дизайнери експериментують із біоматеріалами, поєднуючи традиційні ремісничі техніки із сучасним дизайном. На Salon Art + Design вони представлять журнальний столик з екологічної колекції KHMYZ, створеної з авторського біоматеріалу «Землецвіт». Річ із матовою стільницею з нержавійної сталі має рельєф у вигляді річних кілець дерева.
Сергій та Анна Баєздорфи
Творчий тандем Сергій та Анна Баєздорфи наповнює власні творіння грайливим духом, чарівливими наївними формами й відкритістю до світу. Для своїх проєктів вони тісно співпрацюють із майстрами. На нью-йоркській виставці дизайнери представлять дві роботи. Це лампи AKEBIA, виготовлені вручну зі скла, котрі нагадують квіткові поля. А також шафа-скульптура «БРИЛА», яка уособлює єдність і рівновагу. Вона створена з металу й скла, поєднує рідкий метал та органічні форми, символізуючи синергію окремих частин, що підсилюють одна одну.
Андрій Михайляк
Дизайнер Андрій Михайляк інтегрує природу у свої роботи, використовуючи, зокрема метал і дерево. У межах Salon Art + Design він презентує мінімалістичний торшер «X» із сатинованої сталі. Його гладка поверхня оживає під променями теплого світла, створюючи атмосферу відстороненого спокою й легкості.
Тетяна Красуцька
Тетяна Красуцька створює свої мінімалістичні роботи з тонкою емоційністю, надихаючись первісною красою природи та її чуттєвим впливом, спогадами з дитинства. У Нью-Йорку вона представить комод TYSHA, що переносить у ранню юність, — до безлюдного пляжу, де панує тиша, і далекий шум моря, мов у мушлі, відлунює спогадами. Він створений із натурального каменю. Його ручки нагадують поглиблення черепашок, а вигляд відтворює пляж, що вкритий галькою.
Читайте також: Подружжя Лаланн: барний стіл для Іва Сен-Лорана, стільці-вівці та почуття гумору, яке об’єднало двох геніїв