Нобелівську премію з літератури отримала французька письменниця Анні Ерно

Новости
07.10.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
«За мужність і гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуження та колективні обмеження особистої пам’яті»
ПОДЕЛИТЬСЯ

Нобелівський комітет повідомив, що лауреаткою премії з літератури у 2022 році стала французька письменниця Анні Ерно. 

«За мужність і клінічну гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуженість і колективні обмеження особистої пам’яті», — зазначив комітет премії про письменницю.

Перший роман Анні Ерно було опубліковано 1974 року. У ньому, як і в багатьох подальших роботах письменниці, відображено дійсні епізоди її біографії. А однією з найвідоміших книг стала «Подія» 2000 року, у ній письменниця розповіла про аборт, який вона зробила у 1963 році. 2021 року фільм був екранізований режисером Одрі Діваном. Він отримав «Золотого лева» Венеціанського кінофестивалю.

Книга «Роки» отримала французьку премію «Ренодо́» 2008 року та італійську премію «Стрега» 2016 року, а через рік Ерно було удостоєно премії Marguerite Yourcenar Prize за роботу свого життя.

У 2019 році книга «Роки» також увійшла до короткого списку Букерівської міжнародної премії, судді якої назвали роботу «шедевром, що змінює жанр».

Нагадаємо, що серед номінантів цього року був український письменник Сергій Жадан, чию кандидатуру на премію висунула Польська академія наук.

 

Читайте також:

Time оголосив 100 найвпливовіших молодих людей світу. До списку увійшло троє українців

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.12.2022
Ruslan Baginskiy
"The hat". Crystal Edition
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).