Віденська галерея Albert Art відкриється спільною виставкою двох українських мисткинь 

Искусство
01.06.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Разом з художницею Ерікою Навас
ПОДЕЛИТЬСЯ

Після того як Росія почала повномасштабну війну з Україною, двом художницям Spilne Art, Олені Штепурі та Ксенії Дацюк, довелося покинути Київ. Через постійний стресовий стан та часті переїзди мисткині не мали можливості продовжувати художню діяльність. Наталія Ткаченко, засновниця платформи сучасного мистецтва Spilne Art, знайшла для дівчат тимчасовий прихисток в Австрії — двері свого будинку та майстерні відкрила художниця Еріка Навас, яка залюбки прийняла у себе українських мисткинь та створила безпечне й затишне середовище, в якому Олена та Ксенія знову почали малювати. Впродовж трьох місяців художниці працювали разом у майстерні. Побачивши результат їхньої творчості, куратор та галерист Альберт Жешутек запропонував створити експозицію, яка ознаменує собою відкриття галереї Albert Art. 

Олена Штепура Ксенія Дацюк
«Я хочу подякувати галереї Albert Art за те, що погодились зробити спільну виставку вже добре відомої в Європі художниці Еріки Навас та українських молодих мисткинь, Ксенії Дацюк і Олени Штепури. Наша місія — робити українське мистецтво досяжним. І зараз, під час війни, для нас честь — говорити голосно про талановитих митців України, які достойно виглядають на світовій арт-арені. Я впевнена, що колекціонери та куратори зі всього світу розуміють, що настає нова ера на арт-ринку, яка точно звучить українською», — говорить Наташа Ткаченко, засновниця Spilne Art.

Основна тема експозиції Stages — етапи прийняття неминучого. За допомогою зображення тілесності художниці передають емоційні стани людини через рух або нерухомість тіла. Ми бачимо, як постаті з полотен проходять через стадії заперечення, гніву, компромісу та прийняття. «Ми завжди відчуваємо емоції всім тілом, — ділиться художниця Spilne Art Олена Штепура. — Події, які зараз відбуваються, змушують наші тіла реагувати дивним, навіть потворним, танцем, без задоволення та пластичності, але його треба танцювати, бо це єдиний шанс впоратись». 

«Прийняття себе та реальності зараз найважчий процес для всіх українців, — говорить художниця Spilne Art Ксенія Дацюк. — В ідеалі прийняття може привести до прощення себе. Ми маємо навчитись прощати собі інколи нашу бездіяльність, нерухомість, адже кожний з нас боїться, що замало робить для перемоги. Експозиція Stages — про шлях до себе, прийняття нових себе».
Еріка Навас
«Для мене ця виставка є доказом того, що, коли щось віддаєш, воно повертається. Я запросила двох художниць з України працювати у своїй студії, й ми у творчому потоці створили щось надзвичайно цілісне та сильне», — ділиться Еріка Навас.

Наразі Spilne Art планують активну виставкову діяльність по всій Європі. Ми об'єднуємося з європейськими інституціями, щоб якомога ефективніше промотувати українське мистецтво. Нагадуємо, що 50% від продажу митці платформи Spilne Art передають ЗСУ.  

 

Читайте також:

"Бо Україна жива і завжди буде": Українська художниця зі своїми янголами на Каннському бієнале

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).