Відбудеться ф’южн-феєрія «У снах різдвяних ночей»

Искусство
13.03.2017
ТЕКСТ: Настя Калита
ПОДЕЛИТЬСЯ

Що буде, якщо поєднати трубу в стилі Майлза Девіса, українську колядку і симфонічний оркестр під куполом костьолу? Іван Тараненко, автор проекту «Музика української землі», переконаний, що все буде ф’южн. В межах проекту композитор досліджує фольклор різних віків – від язичницьких обрядових пісень до кантів XVII-XVIII століть. Пластичність його роботи з фольклорним матеріалом вражає: автентика органічно

ПОДЕЛИТЬСЯ

photo Yurii Pryiatseliuk

Що буде, якщо поєднати трубу в стилі Майлза Девіса, українську колядку і симфонічний оркестр під куполом костьолу? Іван Тараненко, автор проекту «Музика української землі», переконаний, що все буде ф’южн. В межах проекту композитор досліджує фольклор різних віків – від язичницьких обрядових пісень до кантів XVII-XVIII століть. Пластичність його роботи з фольклорним матеріалом вражає: автентика органічно поєднується з джазом, мінімалістична фортепіанна п’єса звучить як нова «Херувимська»,  класичний оркестр легко вбирає в себе награші бандури, електрогітари, синтезатора тощо. Ці твори у програмі концерту межують з суто авторськими композиціями.

Проект задуманий як довготривалий, а перший його етап – ф’южн-феєрія «У снах різдвяних пісень» пройде 15 березня о 19:30 під куполом Костьолу Святого Миколая (Національний будинок органної та камерної музики, вул. Велика Василькiвська, 77). Слухачам буде презентований результат багаторічної роботи джазового колективу IvanTaranenkoMUSCLUB, який композитор вирішив показати без прив’язки до пори року, хоча насправді вона все одно є, адже більшість щедрівок було складено у часи, коли Новий рік наставав у березні  (тому вони й містять такі тексти, як «прилетіла ластівочка», «ой, сивая зозуленька» тощо).

photo Mykhailo Lebediev

Ф’южн-феєрія «У снах різдвяних ночей» є своєрідним симфонічним дійством, в якому риси традиційного концерту поєднані з містерією, звільненою від культово-релігійних ознак. Як і в містерії, кожен з 15 номерів концерту – це новий рівень занурення в себе, що дозволяє відчути резонанс власного тіла з музикою свого народу. Величезний склад музикантів (близько 70) зробить цей досвід справді незабутнім. Відчуття посилить жива імпровізація, світлова інсталяція та особлива лунка акустика храму.

В проекті беруть участь колективи різного стилістичного спрямування: IvanTaranenkoMUSCLUB; камерний ансамбль «Київ-Брасс», Ансамбль класичної музики ім. Бориса Лятошинського (диригент Ігор Андрієвський), фольк-гурт «Многая лєта» (художній керівник — Анна Коропниченко) та хор хлопчиків і юнаків школи джазового і естрадного мистецтв Caritas (художній керівник — Тетяна Веріч).  До них долучаться такі відомі солісти, як Роман Гриньків (бандура), Оксана Нікітюк, Наталія Пренделас (спів), Богдана Півненко, Мирослава Которович, Сергій Охрімчук (скрипка), Максим Бережнюк (народні духові, спів), Назар Стець (контрабас), Алік Фантаєв (перкусія), Назар Вачевський (саксофони), Антон Самутін (труба), Олекса Кабанов (ліра, цитра, кобза, перкусія), Олексій Коломоєць (баян), Олена Тараненко (рояль, синтезатор) та автор музики, ідейний натхненник й продюсер проекту Іван Тараненко (рояль, синтезатор, спів).

«В наш час, коли такі споконвічні поняття, як честь, відповідальність, милосердя, справедливість, доброзичливість, кохання і любов, перетворюються на гібридні уявлення, розумієш, що боротьба Добра і Зла набирає нових обертів і стає запеклішою, жорстокішою і небезпечнішою для усього людства. Цей проект – спроба не говорити, а наново відчути в собі резонанс зі споконвічними цінностями власного народу через його музичну ДНК – автентичний фольклор, переосмислений завдяки інструментальним можливостям сучасного оркестру». (Іван Тараненко).

poster Dreams

Генеральний партнер проекту – інвестиційна компанія «СЕЛФ-АКТИВ». Головний партнер – будівельна компанія «ІНЕКС БУД».

Квитки можна придбати у касі Національного будинку органної та камерної музики України або забронювати на сайті.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
17.05.2024
Marc-Antoine Barrois
Аромат для жінок і чоловіків Tilia
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).