Книжкова полиця: Нові видання, які варті уваги

Искусство
10.01.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Про життя, мистецтво та подорожі
ПОДЕЛИТЬСЯ

Паперові книжки – одна з небагатьох речей у сучасному світі, які все ще хочеться колекціонувати. У нашій добірці – друковані новинки, що здатні повернути любов до читання навіть тим, хто вже зневірився.

«Безутішні»

Кадзуо Ішіґуро, «Видавництво Старого Лева»

Новий бестселер лауреата Нобелівської премії Кадзуо Ішіґуро, який критики вже назвали винятковим художнім романом, що зламав стереотипні уявлення про автора. Це дуже в’язка кафкіанська фантасмагорія з безліччю запитань та відсутністю прямих відповідей. За сюжетом видатний піаніст Райдер приїжджає до провінційного європейського містечка, аби дати концерт. Ось тільки він не може ідентифікувати місто і не пам’ятає, як взагалі погодився на цю подорож. Усі події навколо нього переплітаються у незвичний, фантастичний та іноді комічний спосіб, наче уві сні. Поступово виявляється, що доля піаніста так чи інакше пов’язана із кожним жителем міста, а виступ, який на нього чекає, буде найважливішим у житті Райдера.

Артбук L’Officiel 100

У 2021 році легендарному французькому журналу L’Officiel виповнюється 100 років від дня заснування. На честь ювілею головний креативний директор видання в усьому світі Стефано Тончі та його команда створили яскравий артбук – більш ніж 1 000 ілюстрацій, фотографій, рекламних кампаній і портретів, створених для L’Officiel у різні роки. Окрім знайомства з візуальним архівом, читачі зможуть дізнатися про видатні моменти, що так чи інакше пов’язані з глянсовим виданням: від перших колекцій Поля Пуаре і Крістіана Діора до феномену появи супермоделей і it-girls. Автори досліджують зміни, які відбулися в моді за останні 100 років, і пояснюють, як саме вони вплинули на наше сьогоднішнє сприйняття краси.

«Біологія Поведінки. Причини доброго і поганого в вас»

Роберт Сапольскі, «Наш Формат»

Книжка, яка вже стала бестселером за версією видання The New York Times, нарешті виходить в українському перекладі. Це дослідження людської поведінки відомого нейробіолога і приматолога Роберта Сапольскі. Книжка-синтез, у якій зібрані передові дослідження з низки дисциплін. Автор шукає відповідь на головне питання: чому ми робимо те, що робимо? Він починає свою оповідь з розгляду чинників, які впливають на реакцію людини саме тоді, коли відбувається дія; далі Сапольскі просувається в часі поетапно назад, і зрештою у своїх роздумах доходить до найглибших пластів дослідження – історії нашого виду і його еволюційної спадщини.

«Анрі Картьє-Брессон. Інтерв’ю та розмови 1951–1998»

Ist Publishing

Анрі Картьє-Брессон – французький фотограф, один із найвидатніших майстрів реалістичної фотографії XX сторіччя, засновник репортажної зйомки. У книзі зібрано 12 знакових інтерв’ю і розмов із Брессоном, проведених між 1951 і 1998 роками, коли фотограф здобув найбільше уваги з боку ЗМІ. Вони передають дух майстра і слугують документом його життя й праці, що надихала покоління фотографів і митців. Читаючи одну за однією розмови, можна не тільки дізнатися про життєвий шлях, але й простежити еволюцію думки фотографа: він повертається до своїх формулювань, змінює точку зору, а деколи навіть суперечить собі.

Читайте також: Що всередині: Книга "30 років присутності" про українських сучасних художників

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).