У театрі "Сузір’я" пройде прем’єра вистави "Куди я з вами не піду", яка мала відбутися 24 лютого

Искусство
21.06.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Вибухи замість оплесків
ПОДЕЛИТЬСЯ

25 і 26 червня в Києві, у театрі "Сузір’я", пройде довгоочікувана прем’єра комедії "Куди я з вами не піду" за участю заслуженої артистки України Ірини Мельник і народного артиста Анатолія Ященка, яка мала відбутися ще 24 лютого. 

Підготовка до прем’єри або, як заведено у театральному середовищі, випуск вистави — це завжди дуже зворушливо і навіть урочисто. Команда працює місяцями, а інколи роками: щоденні репетиції, світло, костюми, хореографія, грим, мізансцени, сотні сторінок тексту та нові герої. Для команди вистави "Куди я з вами не піду" цей день, якого вони чекали останні пів року, був саме 24 лютого.

Попри складні часи, команда все ж таки вирішила грати прем’єру за п'єсою Михайла Хейфеца "Надвечір’я з rock-n-roll-om" на вул. Ярославів Вал, 14б, в останні вихідні червня та поділилася своїми думками з цього приводу.

Художній керівник театру "Сузір’я", народний артист України Олексій Кужельний згадує:

"З п'ятої ранку цього дня, у телефонній метушні розрулювання паніки, головною була думка про прем’єру. Біль за акторів, які напередодні порадували талановитим показом і, як всі та все у театрі, виструнчилися у хвилюванні перед зустріччю з глядачем. Біль за глядача, який теж жив в очікуванні свята. Біль… Біль… Раптом пригадалося про квитки на футбольний матч, що мав відбутися 22 червня 1941 року, які зберігали мої батьки усе життя та через багато років по війні таки скористалися ними. Тоді, виважене і спокійне, прийшло рішення про перенесення прем’єри, як сьогодні відомо, на 25 і 26 червня". 

Режисер вистави Григорій Мануков (Франція) проводив усі репетиції онлайн і скасував свій квиток Париж — Київ буквально за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення, бо ризикував не повернутися на ділові зустрічі в Париж 25 лютого. Григорій розповідає: 

"Щойно я дізнався, що почалася війна, сказав акторам, що ми обов’язково зіграємо цю прем’єру після перемоги. Але пройшло три місяці війни й актори вирішили не чекати на перемогу, а грати зараз. Я довго думав, як буде комедія сприйматися під час війни. Я запитав у свого друга, актора з Боснії, який чотири роки прожив у Сараєві під час блокади, і він сказав, що тоді люди рятувалися саме комедіями, це був саме той жанр, на який вони йшли із задоволенням, щоб відволіктися від щоденних жахіть. І ми вирішили, що будемо грати прем’єру нашої комедії під час війни".

Заслужена артистка України Ірина Мельник:

"Актори смішні у своїй вірі в запропоновані обставини. Нашими обставинами була прем’єра, і війна в них не вписувалася аж ніяк. Але ранок вніс свої корективи. Пролунав дзвінок на мобільний від звуковика Колі, він питав, чи буде прем’єра, бо батьки кричали криком, заставляли його збиратися і їхати геть з Києва. Тоді я набрала Олексія Павловича Кужельного й отримала відповідь: "Ні". Сама я до кінця не була в цьому впевнена. Ми вистоїмо й переможемо! Ми не дозволимо їм зруйнувати наш світ. А мистецтво завжди було і є ліками для душі". 

Народний артист України Анатолій Ященко:

"24 лютого замість оплесків ми почули вибухи бомб. Війна прийшла в наш дім. Увесь цей час у нас були сумніви, чи потрібна зараз наша вистава, чи це взагалі цікаво буде глядачеві. Трохи оговтавшись, дивлячись, як кияни повертаються до своїх домівок, зрозуміли, що історія двох людей, які потрапляють у кумедні ситуації, зараз буде доречною. І от, 25 червня, о 18:00, сподіваємось, нам ніщо не завадить зустрітися на прем'єрі нашої вистави "Куди я з вами не піду" у театрі "Сузір'я". До зустрічі!"


Про комедію

Два світи — чоловік та жінка. Чи перетинаються вони? Чи зможуть вони порозумітися? І чи можливо при повній відсутності ритму й слуху відчути серце одне одного?

 

Режисер-постановник — Григорій Мануков (Франція)
Сценограф та художник з костюмів — Ірина Горшкова
Хореограф — Антон Вахліовський
Автор ідеї та переклад українською — Олександр Литовченко 

Виконавці:

Вона — заслужена артистка України Ірина Мельник
Він — народний артист України Анатолій Ященко

 

Придбати квитки на прем’єру можна за посиланням.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).