Дизайн простору, в якому хочеться жити: Уривок з книги "Своя оселя"

Искусство
27.11.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
Джоани Ґейнс про створення затишку
ПОДЕЛИТЬСЯ

Книга Джоани Ґейнс видавництва ArtHuss — про створення особливого домашнього інтер’єру, що відображає особистості й історії людей, які в ньому мешкають. Авторка ділиться досвідом у створенні інтер’єру для власного будинку, і її практичні поради допоможуть вам виявити й осмислити свої пріоритети та смаки, впорядкувати відчуття простору та вибудувати власний оригінальний стиль.


"Як часто ви були заручником дизайнерських ідей при оформленні власної оселі, а потім вам ставало незатишно в ній? Ця книга навчить, як зробити житло комфортнішим в першу чергу для вас та тих, хто живе у вашій оселі, а не когось іншого: друзів, колег чи дизайнерів інтер'єру. Замість того щоб покладатись на канони певного стилю в інтер'єрному дизайні, спробуйте розповісти свою власну історію легко і з задоволенням", — говорить комерційний директор видавництва ArtHuss Римма Кожемяка.Сторінка за сторінкою, кімната за кімнатою — автор розповідає, як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно. Знайомлячись докладніше з книгою, ми ексклюзивно публікуємо уривок и декілька внутрішніх розворотів.

Визначаємося з вашим особистим стилем

Стиль можна розуміти по­-різному. У кожного з нас є свій стиль в одязі, зачісці, поведінці, звичках, які є характерними саме для нас. Саме через призму своїх розумінь ми визначаємо, що нам подобається, а що ні. Навіть якщо ми не завжди можемо висловити їх, вони нікуди не зникають і впливають на наш щоденний вибір. У цьому розділі я хочу проаналізувати стиль, який є дуже важливим. Він визначається тим, що ми відчуваємо, коли заходимо до кімнати, — що саме впадає в око, що нам подобається, а що ні.

Ці тонкі підказки підводять нас до розуміння особистого стилю. І щойно ми зрозуміємо, який він, то зможемо починати розробляти житловий простір, у якому нам не просто буде приємно знаходитися, але який стане значущим для нас. У цьому розділі я хочу ознайомити вас із характерними рисами шести основних стилів, про які йтиметься в цій книзі. Коли вам сподобається та чи та кімната, ви знатимете, як називається те, що ви бачите чи відчуваєте.

Це аж ніяк не вичерпний список: я розкриваю ці жанри через узагальнення та поняття, яких може бути недостатньо, щоб визначити ваш особистий стиль. Та все ж я думаю, що ці узагальнення й поняття стануть вам у пригоді, коли ви працюватимете над створенням власного стилю.

Я сподіваюся, що коли ви визначитесь з тим, що вам до вподоби, вам буде простіше зрозуміти, як саме ви хочете змінити кожну частину своєї оселі. Щось ви можете взяти просто за основу —  наприклад, комбінацію стилів, —  або ж просто виписати необхідні слова з книги.

Я знаю, що наочні приклади корисні, коли йдеться про визначення вашого бажаного дизайнерського підходу. Виходячи з шести основних стилів, я підібрала двадцять дві будівлі, в яких вони всі переплетені.

Я називаю будівлю та базові стилі, представлені в ній. Ледве чи одна з цих будівель представлена якимось одним стилем. Зазвичай вони більш еклектичні. Розглядаючи кожний описаний дизайн, ви побачите, що я розумію під цим поняттям, тому що, на мою думку, тільки змішуючи стилі, можна створити житловий простір, який є справжнім відображенням вас і ваших рідних.

Читайте также: Дизайнер Катерина Чурина: "Дайте своему жилью больше воздуха, и вы моментально почувствуете себя легче"

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).