Сьогодні теніс привертає увагу не лише спортсменів і вболівальників, але й фешионістів, які пильно слідкують за тим, що відбувається на корті та трибунах. Сукні міні, плісировані спідниці та поло вже проникли в наші повсякденні гардероби. До того ж, переважно в білому кольорі, який нерозривно асоціюється з цим видом спорту. Як формувалося тенісне вбрання та чому на кортах спортсмени так часто з’являються в білому одязі, розповідає L’Officiel Online.
Теніс тоді
Теніс з'явився на початку XII століття, коли монахи в рамках гри перекидали м'ячі виключно руками. Згодом, у XV столітті, гра перетворилася на jeu de paume, що перекладається як «гра в долоні». У цю версію грали французькі та англійські королівські особи, серед яких був і король Генріх VIII. На корті вони носили більш зручний одяг, такий як трико та бриджі. За кілька столітть потому гра потрапить до США, де мода стане першочерговою за комфорт. У рамках змагань жінки носитимуть корсети, капелюшки і рукавички, а чоловіки — піджаки та прямі брюки.
У 1870-х роках з’являться перші білі вбрання, створені з бавовни чи льону. Тоді тенісний корт був одним із публічних просторів, де доречно було спілкуватися чоловікам і жінкам, тому поєднуватися мали світське життя, мода та спорт. Оскільки гра в теніс все ще мала виглядати вишукано та елітарно, такі сукні були довжиною до підлоги, що ускладнювало пересування.
На фото: Марсель Пруст
У 1877 році Всеанглійський клуб крокету та лаун-тенісу під Лондоном провів дебютний Вімблдонський турнір, офіційний дрескод якого вперше став тенісний білий.
Спортсменка Шарлотта Дод, яка змагалася в жіночому одиночному розряді в 1887-му в віці 15-ти років, отримала дозвіл носити одяг до литок і менш обмежувальну сорочку, а також не вдягати корсет через свій вік. Їй вдалося здобути титул, а старші гравці вважали, що вона отримала несправедливу перевагу, оскільки біле вбрання дозволяло їй рухатися більш вільно.
Теніс зараз
Роджер Федерер, 2021-й рік, Вімблдон
На відміну від модної публіки, захопленої тенісним білим, деякі сучасні спортсмени виступають проти правил Вімблдону. Андре Агассі, відомий своїм яскравим неоновим тенісним одягом, бойкотував змагання з 1988 по 1990 рік, намагаючись боротися проти обмежувальних правил. Схожа ситуація й у тенісиста Роджера Федерера, який зіткнувся з критикою через те, що в 2013 році на Вімблдонському корті взув кросівки з помаранчевим акцентом.
Серена Вільямс
Теніс залишається чи не найвпливовішим спортом у фешн-сфері. Чого лиш вартують образи професійної тенісистки, чотирикратної чемпіонки Олімпійських ігор Серени Вільямс, яка в 2018 році на корті з’явилася в білій в’язаній сукні, прикрашеній 34-ма кристалами Swarovski.
Марта Костюк у сукні Wilson
А на цьогорічних іграх Вімблдону увага публіки була прикута до сукні української тенісистки Марти Костюк. Бренд Wilson створив для спортсменки образ, натхненний її весільним вбранням.