Кризи у відносинах: як їх долати та перетворювати на розвиток для пари

ПОДЕЛИТЬСЯ
Ідеальних стосунків не існує
ПОДЕЛИТЬСЯ

Кожна пара стикається з певними проблемами та непорозуміннями. Звичайно, й кризи неминучі — цього не варто боятися або заплющувати очі й удавати, що все гаразд. Це абсолютно нормальна історія, яка трапляється з усіма парами. Головне — чи готові ви проживати та промовляти болючі теми? Разом занурюватися у питання, які можуть завдавати дискомфорту? Будувати здорові та гармонійні відносини зі своєю другою половиною?

Наша пара — в кризі? 

Зрозуміти, чи настав цей етап у відносинах, доволі легко. Ви відчуєте. Постійні сварки, непорозуміння, образи. Здається, що ви обділені увагою, самотні та абсолютно нещасні. Між вами висить напруга, а емоційне тло стає дедалі негативнішим. 

Чому так вийшло?

Звичайно, у багатьох може виникнути питання, чому взагалі криза спіткала їхню пару? Ви приходите у відносини, коли вже маєте бекграунд. Тобто звикли жити певним чином, маєте звички та стереотипи. Наприклад, які могли взяти з життя батьків. 

З усім цим ви вступаєте у відносини з партнером. На тлі закоханості будь-які нестикування та шорсткості в парі не помічаються. Про образи, які ми малюємо, ще більше можна дізнатися у відео про кризи у відносинах. Але потім настає найцікавіше: проходить час та всі ці проблеми виникають знову. Тільки вони вже турбують вас по-справжньому. 

Існує дуже приваблива можливість ігнорувати незадоволення. Щоб не псувати відносини та настрій одне одному. Поки ви удаєте, що проблем не існує, вони накопичуються та переростають у глобальну кризу. Цей період у житті говорить вам: далі заплющувати очі вже неможливо, давай щось робити! 

Настав час проводити ревізію у відносинах. Визначити, що зламалося і вже не працює, що треба змінювати як особисто у собі, так і у парі. 

І що тепер робити? 

Щоб пережити кризу у парі, треба розмовляти. Здається, так просто, але саме це є основним. Розвивати ці навички можна разом з тими, кого хвилюють схожі проблеми та переживання. Наприклад, на групових терапіях ви пізнаєте себе глибше та краще зрозумієте, чого потребуєте саме ви та чого може не вистачати у відносинах з партнером. 

Чому так важливо спілкуватися?

Треба розуміти, що ваш чоловік вже не такий, яким був три або десять років тому. Він змінюється, ви змінюєтеся. Втрачається інтерес одне до одного. 

Сьогодні ви вже зовсім інші, тому, може, саме час познайомитися заново? 

Якщо ви збережете у ваших відносинах ту саму цікавість, ви зможете розвиватися разом, долаючи кризи. 

Також варто замислитись, чи присутні ви у ваших відносинах. Як багато часу ви проводите разом? Дивитеся серіал вдома або просто мовчки милуєтесь заходом сонця? 

Подумайте, наскільки ви у контакті зі своїм партнером та чи не треба бути присутнім у відносинах більше. 

Один з дуже дієвих способів — поговорити про те, які потреби по відношенню одне до одного не задовольняються і як внести їх у відносини. Задати собі питання: що б я хотіла зробити для свого партнера, але щось мене зупиняє? Якщо двоє у парі не будуть «гальмувати» та максимально проявляти себе, проблеми у відносинах стануть не такими страшними. 

Обираючи один з цих шляхів подолання кризи, ви зможете не тільки комфортно прожити етап, а й перетворити його на новий виток ваших відносин. 

А якщо ігнорувати? 

Давайте будемо чесними. Якщо вдавати, що нічого не трапилось, та не працювати з кризами у парі, сценарій буде досить передбачуваний. Це розлучення або життя з людиною, з якою вже давно разом не в кайф. Тому не варто будувати ілюзію ідеальних стосунків. Криза це невід'ємна частина життя кожного. Нормальне явище, якого не варто боятися.   

Так, долати кризу може бути доволі важко. Адже назовні спливають усі невирішені проблеми, які могли накопичуватися роками. Але ваш особистий розвиток та доля пари залежать саме від того, як ви справляєтеся з цим етапом життя. 

Якщо проживати та проговорювати всі непорозуміння, ваші стосунки будуть розвиватися і ставатимуть міцнішими. 

Читайте також:  Генетичний код українців: Леонід Мартинчик розповідає про сучасне звучання традиційних мотивів

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).