Історія галереї Avangarden, яка стала ще одним гуманітарним штабом у Києві

Интервью
09.05.2022
ТЕКСТ: Юра Амосов
ПОДЕЛИТЬСЯ
Волонтеримо до перемоги!
ПОДЕЛИТЬСЯ

З першого дня повномасштабного воєнного вторгнення військ рф в Україну тисячі вчорашніх представників креативних індустрій стали волонтерами. До них приєдналися представники середнього бізнесу та horeca, щоби кожен день допомагати тим, хто цього потребує. 

Ми поспілкувалися із засновницею Avangarden gallery & wine bar Кариною Качуровською про те, як команді галереї та винного бару вдалося встати на волонтерські рейки багатовекторної допомоги та продовжити боротися на культурному фронті.

 Карина Качуровська

"Вранці 24 лютого ми мали провести великий тренінг про концепцію та філософію Avangarden gallery & wine bar, про наше розуміння стандартів гостинності та сервісу, — згадує Карина. — Планували обговорити виставки та освітні проєкти на 2022 рік. Як ви розумієте, ця зустріч так і не відбулася. Того ранку ми прокинулися від вибухів бомб з відчуттям невпевненості та розумінням, що це війна і ми будемо боротися".

У перший же день війни Avangarden розібрали експозицію і сховали живопис та інші предмети мистецтва з колекції в надійне місце. Учасники команди, які могли виїхати та вивезти сім'ї у безпечне місце, поїхали. У Києві залишились артдиректорка Світлана Левченко, наш шеф-кухар Андрій Северенчук і офіціантка Кристина Марченко. Вони звернулися до тероборони, щоб дізнатися, яка їм потрібна допомога. Там відповіли, що необхідна їжа. 

"Ще в перший день всі продукти, які були у винному барі, вирішили роздати тим, хто їх потребував, але у нас лишалася сама кухня, — розповідає засновниця. — Це ресурс, який ми також вирішили використовувати задля продовження допомоги військовим". 

Команда Avangarden самоорганізувалась і перетворила галерею та винний бар на волонтерський центр. 

Спочатку все було не системно: зв'язувалися з постачальниками продуктів, шукали компанії, що були готові передати запаси продовольства ресторанам, які готують на благодійних засадах. Фермери через Instagram, знаючи, що команда галереї зайнялась волонтерством, передавали свою продукцію безплатно. Навіть постійні гості та партнери Avangarden приєдналися до пошуку, щоб допомогти нам готувати їжу військовим та дітям у лікарнях, які не змогли виїхати з Києва. 

"Ця війна поєднала всіх, — каже Карина. — Напевно, саме почуття єдності та кооперації надає сил і терпіння, щоб боротися далі". 

Згодом Avangarden gallery & wine bar приєднався до організації сміливих відчайдухів “Київ Волонтерський”. Це благодійна організація, яка об’єднує ресторани, кафе та пекарні. Разом вони щодня забезпечують продовольством близько 13 000 людей. 

"Готуємо гарячу їжу для найсміливіших людей світу – ЗСУ та підрозділів територіальної оборони, а також для тих, хто зараз найбільше потребує турботи: для літніх людей, дітей та людей, які переховуються у бомбосховищах, — розповідають галеристи. — Є спільний склад, інколи обмінюємося продуктами з іншими закладами. Ми об’єдналися з іншими турботливими рестораторами Києва, щоб створити неформальне об’єднання, бо Україна – це наша Батьківщина, наша культура та історія. Ми будемо захищати й підтримувати її всіма силами до дня перемоги України".

Попри залученість до гастрономічної галузі, Avangarden також шукає та доставляє медикаменти, одяг, бронежилети та павербанки. Щотижня команда волонтерів здійснює поїздки в постраждалі райони Київської та Чернігівської областей. Нещодавно доставляли їжу та гуманітарну допомогу постраждалим в Ірпені, Бучі та мешканцям в селах, які поряд.

Вся команда бере участь і допомагає в силу своїх можливостей: хто кухарем, хто координатором, хто в кіберполіції. Саме в Avangarden зараз близько 15 волонтерів. Хтось допомагає з самого початку війни, хтось приєднався через знайомих з бажанням зробити щось корисне. 

"Галерея як була завжди місцем об’єднання людей бізнесу та креативної індустрії, так і лишилася, — кажуть організатори. — Серед волонтерів є актори, фотографка, дизайнерка костюмів, артист балету, а також підприємці та економісти. З початку повномасштабної війни вони приготували приблизно 40 000 обідів. І тепер продовжують тримати гастрооборону та займатися тим, що надає життю сенсу". 

Перший місяць вони не афішували свою волонтерську діяльність, використовували резервний фонд компанії та власні кошти. Але продукти та пальне мають властивість закінчуватись. Коли стало зрозуміло, що ресурси галереї вичерпані, організатори звернулись за допомогою та почали збір донатів. 

"Ми отримали 140 200 гривень, які витрачаємо на закупку всього необхідного для приготування смачних обідів та для функціонування кухні, — розповідає Карина. — Також співпрацюємо з благодійним фондом Touching Lives for Jesus Ministry Christian Humanitarian Association. З їхньою допомогою зібрали більш ніж $ 35 000 на закупівлю рідкісних та життєво необхідних ліків, які через кордон із Румунією передали до Ужгорода для розподілу по країні". 

Крім надання підтримки військовим, команда Avangarden продовжує боротися на культурному фронті. Вони працюють над проєктами з метою зібрання коштів на відновлення музеїв та театрів, які постраждали під час війни. Зараз також галеристи працюють над запуском програми для підтримки ментального здоров’я за допомогою мистецтва, медитацій, звукових та дихальних практик. Тому що психічне та фізичне здоров’я є рівноцінно важливими складовими загального здоров’я людини. 

"Після закінчення війни розпочнеться масштабний процес реставрації та відбудови інфраструктури країни, — кажуть волонтери. — Важливо зберегти як фізичне життя, так і бажання жити. Потрібні будуть люди, які не втратили здібності генерувати ідеї та інноваційні проєкти, які ефективно будуть використовувати залучені інвестиції".

Команда

 

Підтримати Avangarden gallery & wine bar можна за посиланням

Підтримати митців та поповнити свою колекцію мистецтва можна в Online Art Store 

А допомогти "Києву Волонтерському" та його учасникам можна на сайті організації.

 

Читайте також: 

Як працює адресна військова допомога на прикладі фонду Frontline.Care

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).