«Основи» видають альбом про українські радянські мозаїки Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics

Искусство
09.03.2017
ТЕКСТ: Настя Калита
ПОДЕЛИТЬСЯ

Київський фотограф Євген Нікіфоров протягом трьох років подорожував Україною (зокрема, і тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим) в пошуках найбільш цікавих творів мистецтва 1950–1980-х років періоду радянського модернізму. «Цей проект – про артефакти епохи, які зникають, і спробу їх зберегти. Величезний пласт культури став для нас повсякденністю і звичним пейзажем, що злився з «євроремонтом» та рекламою.

ПОДЕЛИТЬСЯ

front_big_grey bg

Київський фотограф Євген Нікіфоров протягом трьох років подорожував Україною (зокрема, і тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим) в пошуках найбільш цікавих творів мистецтва 1950–1980-х років періоду радянського модернізму.

«Цей проект – про артефакти епохи, які зникають, і спробу їх зберегти. Величезний пласт культури став для нас повсякденністю і звичним пейзажем, що злився з «євроремонтом» та рекламою. Я хотів звернути увагу на твори мистецтва, що оточують нас майже в кожному місті України, адже для майбутніх поколінь важливими будуть збережені, а не переписані та затерті свідоцтва часу», – вважає Євген Нікіфоров.

У книзі близько 200 унікальних фотографій панно: зображені на них робітники, селяни, космонавти і спортсмени з кольорової смальти або кераміки ілюструють радянське життя таким, яким воно мало бути офіційно представлене.

Деякі мозаїки, фотографії яких є в книзі, були зруйновані незабаром після подорожі Євгена у результаті дії законів про декомунізацію, які забороняють комуністичну символіку та гасла.

«Як зберегти і показати історичний образ міста, як зробити його цікавим для нового покоління, яке вже не пам’ятає і не розуміє контексту створення радянської мозаїки? У цій книзі погляд фотографа здатний уявити всю грандіозність і самобутність проекту під назвою «повоєнне монументальне мистецтво України». Він дозволить подивитися на це мистецтво з іншого боку найширшій українській та зарубіжній аудиторії», – переконана упорядниця альбому Лізавета Герман.

Перші 100 оплачених книг супроводжуються подарунком – унікальною фотографією однієї з мозаїк з підписом фотографа. Книга з’явиться в продажу 17 травня, але вже доступна для попереднього замовлення.

Нікіфоров Є., Герман Л., Балашова О., Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics. – К. : Основи, 2017. – 256 с. – ISBN 978-966-500-791-3

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
17.05.2024
Marc-Antoine Barrois
Аромат для жінок і чоловіків Tilia
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).