7 найцікавіших виставок червня в Києві, що треба відвідати

Искусство
07.06.2024
ПОДЕЛИТЬСЯ
Гід головними експозиціями
ПОДЕЛИТЬСЯ

Сонячна і яскрава пора, якою є літо, спонукає до пригод та мистецьких відкриттів. Від дослідження нічного Києва до осмислення метро як прихистку в сучасних реаліях — L’Officiel Online зібрав 7 найцікавіших виставок червня в Києві, що треба відвідати.

«Гаага-Київ. Живопис кінця ХІХ — початку XX століття із колекцій родини Гoґстедерів та Пономарчуків»

Коли: до 16 серпня

Де: Музей Ханенків

Вперше з початку повномасштабного вторгнення в Музеї Ханенків проведуть виставку старовинного мистецтва. Як зазначають в інституції, власна колекція музею убезпечена, а інші установи не надають своїх творів, адже вони не можуть бути застраховані від воєнних дій. Тож роботи на новій виставці були отримані з приватних колекціях.

Експозиція охопить 31 картину Гаазької школи — митців із Нідерландів, що творили в реалізмі в період кінця XIX — початку XX століття. Вони зображають спокійні голландські краєвиди та, для прикладу, збирання хліба. Також виставка представить 11 робіт 8 українських художників, зокрема Івана Труша й Миколи Пимоненка.

Катя Лесів I love you 

Коли: до 28 червня 

Де: thesteinstudio

Роботи художниці Каті Лесів на новій експозиції в thesteinstudio присвячені темам кохання, зрілості й циклічності. Вони розкриваються в документальній фотосерії про живі ритми двох окремих півоній.

«Одного дня я купила в бабусі на ринку білий бутон півонії. Він розкрив свої пелюстки та став пишним і красивим», — розповідає Катя Лесів. «Пізніше, 24 травня, я купила ще один бутон у тієї ж бабусі та поставила його поряд у склянки з водою. З кожною наступною годиною перший бутон розкривався все більше, тоді як другий лише починав відкривати свої пелюстки».

«Київ вночі»

Коли: до 30 червня

Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва

З нагоди цьогорічного Дня Києва в Музеї історії міста Києва представили робити українських художників, які натхненні нічною красою столиці. Вони охоплюють період XIX-XXI століття. Зазначається, що із запровадженням комендантської години можливість насолодитися нічним Києвом майже зникла. Тож зануритися в його атмосферу охочі зможуть на експозиції крізь призму художників минувшини й сучасності. Серед них Микола Мурашко, Олена Придувалова, Ганна Криволап, Анатолій Марчук, Анатолій Варваров, Антон Логов та інші.

Володимир та Людмила Лободи «На Рядні. Пізня творчість»

Коли: до 8 вересня

Де: Артцентр Павла Гудімова «Я Галерея»

Володимир та Людмила Лободи — подружжя художників, що складається з найяскравіших представників українського андеграунду. Виставка в «Я Галерея» охопить їхні твори 1990-2010-х років, що митці створювали передусім на хуторі. Там вони досліджували тему «рядна», тобто простирадла або покривала. Що таке рядно? Це ткані килими чи доріжки, на тлі яких з’являються оголені постаті? Може, рядно і є основою наших культури й простору, традиції та новації? Спробувати знайти відповіді на ці запитання пропонує нова експозиція.

«Дивлячись у розриви»

Коли: до 3 липня

Де: Voloshyn Gallery

Як зазначають у Voloshyn Gallery, історія українського мистецтва — це історія розривів. У ній були знищені твори, репресовані автори, перервані оповіді й переписування минулого згідно з щоразу новою панівною ідеологією. Нова експозиція розповідає про те, як крізь страшні й веселі обставини можна дивитися на мистецтво. Наприклад, через призму «згорів сарай, гори й хата».

На виставці будуть представлені твори сучасних художників і митців минулих десятиліть, як-от Марії Примаченко, Влади Ралко, Олени Рижук, Антона Саєнка, Тетяни Яблонської, Сергія Ануфрієва, Євгенії Бєлорусець, Андрія Боярова, Давида Бурлюка та інших.

«Колекція. Василь Цаголов»

Коли: до 7 липня

Де: Dymchuk Gallery

Василь Цаголов — вітчизняний художник, представник нової української хвилі, один із піонерів українського відеоарту та перформансу. Його роботи представили у Dymchuk Gallery в межах серії подій до 10-ї річниці галереї. Серед його презентованих серій — «Лебедине озеро», що складається з творів 2007-2013 років. Провідним мотивом у цьому проєкті є образ балерини з вибухівкою. Також на експозиції представлені роботи з серії «У страху великі очі». Їх об'єднує ідея страху, що поширюється світом через акти насилля та тероризму.

«Необхідно терміново прослідувати» 

Коли: до 19 червня

Де: Eye Sea Gallery 

«Необхідно терміново прослідувати» — слова, які одразу асоціативно відсилають до сигналу повітряної тривоги й потреби перейти в безпечне місце. Серед таких укриттів — метро, куди на початку повномасштабного вторгнення люди приходили з документами, їжею, ковдрами й ночували на станціях. Сьогодні об'єкт продовжує слугувати прихистком для містян. Полотна Владислава Рябоштана, зокрема, досліджують це місце. «У них слова, відчуття й реалії сплелись у нервовий клубок», — йдеться в анонсі експозиції. «Витесались нові значення та сприйняття перероджених структур».

Читайте також: Літнє чтиво: 6 книг, що надихнуть на пригоди й перевідкриття себе. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).