Що подивитися: 8 фільмів про сильних жінок

ПОДЕЛИТЬСЯ
Про боротьбу та духовну міць
ПОДЕЛИТЬСЯ

У Міжнародний день боротьби за права жінок L’officiel Online зібрав вісім фільмів, у яких головні ролі належать сильним та відважним жінкам. Персонажки цих стрічок вчать нас бути впевненими у своєму виборі, виборювати справедливість та ніколи не здаватися. Нижче добірка 7 картин, які надихнуть на нові звершення.

«Приховані фігури» (2016)

Драматичний фільм «Приховані фігури», знятий за мотивами книги Марго Лі Шеттерлі, яка написана на основі реальних подій, висвітлює історію трьох американських математикинь — саме вони відіграли важливу роль в одній із космічних програм США. Акторки Тараджі Генсон («Загадкова історія Бенджаміна Баттона»), Октавія Спенсер («Прислуга») й Жанель Моне розповідають історію трьох жінок, які мають здійснити надзвичайно важливі розрахунки, від яких залежить життя астронавта. Поки головні героїні зайняті вирішенням серйозного завдання, вони також стикаються з расовими, ґендерними та професійними стереотипами.

«Чотири місяці, три тижні й два дні» (2007)

Румунія, 1987 рік, країною керує комуністичний диктатор Ніколае Чаушеску. У державі впроваджено контроль народжуваності: аборт є незаконним та карається ув’язненням. Сюжет фільму розгортається довкола двох студенток, сусідок у гуртожитку — Отілії та Габіце. Габіце вагітна, тож дівчата намагаються знайти гроші для нелегального аборту, який має допомогти зробити чоловік на ім’я Бебе. Фільм демонструє критику репресивного режиму й показує надважкі перепони через які мають пройти Отілія та Габіце.

«Норма Рей» (1979)

«Норма Рей» —  драматичний фільм, заснований на реальній історії правозахисниці Крістал Лі Саттон. Головна героїня кінематографічної інтерпретації, Норма Рей Вілсон, працює на бавовняній фабриці. Саме на місці роботи Норма починає боротьбу проти поганих умов праці, адже фабрика дуже нашкодила здоров’ю членів її родини. Головна героїня стрічки є матір’ю-одиначкою, яка виховує двох дітей від різних батьків. Тепер же перед Нормою постає нове випробування — запровадити профспілкову організацію робітників на фабриці, щоб запобігти робочому свавіллю її власників.

«Фріда» (2002)

Картина розповідає про життя мексиканської художниці Фріди Кало (Сальма Хаєк). Молода дівчина потрапляє в аварію й стає «прикутою» до ліжка. Під час хвороби Фріда відкриває в собі малярський талант. Фільм «Фріда» , режисерства Джулі Теймор, є історією про сильну особистість, яка проходить через складні романтичні стосунки, починає вивчати свою сексуальність та паралельно захоплює мистецький світ.

«Зимова кістка» (2010)

17-річна Рі Доллі (Дженніфер Лоренс) живе разом із матір’ю, молодшим братом і сестрою в бідній місцевості. Батько родини займався виготовленням креку для тамтешніх мафіозі, й тепер зник безвісти, перед тим заклавши будинок і земельну ділянку. Якщо він не з’явиться через суд через тиждень, сім’я Рі Доллі втратить все. Дівчина піддає власне життя небезпеці та вирішує піти на все заради сім’ї, щоб знайти батька й розкрити правду.

«Толока» (2020)

«Толока» — український історичний фільм режисерства Михайла Іллєнка, екранізація Шевченкової балади «У тієї Катерини». У центрі сюжету стрічки перебуває Катерина, у яку закохалися троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: вона пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Два козаки загинули, намагаючись виконати умови договору, однак третій зміг врятувати брата Катерини, який виявився не її родичем, а її коханим. Фінал поезії відсунутий надовго — Катерина чекає кілька століть, не старіючи й не втрачаючи надії. «Толока» охоплює драматичні та героїчні епізоди історії України. Кожне випробування руйнує хату Катерину, однак вона вперто, як і сотні поколінь українців, підіймає її з руїн.

«Північна країна»  (2005)

Події американської драми «Північна країна» розгортаються в 1989 році довкола Джозі Еймс (Шарліз Терон), молодої матері двох дітей. Сюжет стрічки навіяний книгою «Колективний позов», в якій описувалася перша в історії групова справа про сексуальні домагання. У фільмі Джозі Еймс тікає від чоловіка через домашнє насильство й згодом влаштовується на роботу в шахті. Джозі, як і інші жінки-робітниці, зіштовхується з сексуальними домаганнями, емоційним та фізичним насильством із боку колег-чоловіків, які вважають, що жінкам не місце в шахті. Поки інші жінки вирішили мовчати, Джозі зважилася подати до суду на компанію через сексуальні домагання. 

«Поза зоною» (2018)

Українська короткометражна стрічка режисера Нікона Романченка «Поза зоною»  — історія жінки Люби (Наталія Половинка), що працює на кондитерській фабриці. Її син перебуває в зоні воєнних дій та не виходить на зв’язок. Любі не залишається нічого іншого, як зважитися поїхати на пошуки свого сина на невідому територію.

 Читайте також: Незвичайні жінки: 6 знакових ролей Кейт Вінслет.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).